Dwa słynne kluby w walce o Houssema Aouara

Houssem Aouar
PressFocus Na zdjęciu: Houssem Aouar

Umowa środkowego pomocnika z Lyonem wygasa już 30 czerwca 2023 roku i choć spekulowano, że może zostać ona przedłużona, to w tym momencie wydaje się, że Aouar jest bliżej odejścia niż pozostania.

  • 24-latek wzbudził zainteresowanie m.in. Atletico i Interu
  • Houssem Aouar kilka lat temu uchodził za duży talent
  • Jego kariera nie potoczyła się tak jak przewidywano

Aouar może być dostępny za darmo

Houssem Aouar podczas ostatniego letniego okienka transferowego był bardzo bliski zmiany otoczenia. O usługi środkowego pomocnika zabiegały takie kluby jak Nottingham Forest oraz Fulham, ale ostatecznie żądania Lyonu nie zostały spełnione. Później pojawiły się spekulacje, że jednokrotny reprezentant Francji rozmawia z „Les Gones” na temat nowej umowy, ale teraz znów mówi się o tym, że 24-latek może opuścić Parc OL.

Jeżeli kontrakt zawodnika nie zostanie przedłużony, to Aouar już zimą będzie mógł dogadać się z nowym pracodawcą w sprawie letniej przeprowadzki bez odstępnego. O Francuza z algierskimi korzeniami wcześniej pytał Real Betis, a teraz do tego grona dołączyły dwie bardziej utytułowane drużyny – Atletico Madryt oraz Inter Mediolan, o czym możemy przeczytać na „Foot Mercato”.

Houssem Aouar ostatnio pauzował z powodu urazu stawu skokowego, dlatego też w obecnej kampanii Ligue 1 przebywał na boisku tylko przez 30 minut. 24-latek pomimo młodego wieku łącznie rozegrał w koszulce Olympique’u Lyon aż 216 meczów, strzelił 29 bramki i zanotował 23 asysty.

Komentarze