Ousmane Dembele zostaje w Barcelonie. Warunki kontraktu ustalone

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele osiągnął pełne porozumienie z FC Barceloną. Nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Do oficjalnego ogłoszenia przedłużenia współpracy doszło w czwartek.

  • Wraz z końcem czerwca Ousmane Dembele został wolnym zawodnikiem
  • FC Barcelona doszła do porozumienia w sprawie nowego kontraktu Francuza
  • Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku

Saga zakończona

Saga z udziałem francuskiego skrzydłowego trwała od wielu miesięcy i wreszcie dobiegła końca. Ousmane Dembele i jego przedstawiciele długo nie mogli dogadać się w sprawie przedłużenia współpracy z FC Barceloną, lecz finalnie obu stronom udało się dojść do porozumienia.

Wcześniej 25-latek pozostawał w kręgu zainteresowań takich ekip, jak Paris Saint-Germain i Chelsea, lecz brak postępów w negocjacjach poskutkował rezygnacją. Dla Dembele jedyną możliwą i realną opcją było pozostanie na dłużej w ekipie “Dumy Katalonii” – kość niezgody stanowiły jedynie szczegóły kontraktu.

Obu stronom udało się w końcu sfinalizować podpis. Nowa umowa oznacza dla 27-krotnego reprezentanta Francji poważną redukcję dotychczasowych zarobków, co Barcelona traktowała jako warunek konieczny. Współpraca zawodnika z hiszpańskim klubem zostanie przedłużona do 30 czerwca 2024 roku. Do oficjalnego potwierdzenia doszło w czwartek.

W powodzenie negocjacji ze skrzydłowym spory udział miał sam Xavi, który naciskał na władze drużyny ze stolicy Katalonii, aby za wszelką cenę spróbować dogadać się z niesfornym zawodnikiem. Pod wodzą 42-letniego szkoleniowca Dembele zanotował bardzo udany okres, a ponadto udało mu się uniknąć problemów zdrowotnych.

Pozostanie Francuza to kolejna świetna wiadomość dla kibiców FC Barcelony. Wcześniej ofensywę zespołu wzmocnił Raphinha, a w tle wciąż odbywają się negocjacje z Bayernem Monachium w sprawie Roberta Lewandowskiego.

Zobacz również: Barcelona potwierdziła finalizowanie cennego transferu

Komentarze