Znany Kolumbijczyk zagra w Arabii Saudyjskiej

David Ospina
PressFocus Na zdjęciu: David Ospina

David Ospina, znany z występów w Arsenalu oraz Napoli, dołączy do klubu z Arabii Saudyjskiej Al-Nassr. Kolumbijczyk podpisał dwuletni kontrakt.

  • David Ospina zagra w saudyjskim Al-Nassr
  • Kolumbijczyk nie przedłużył wygasającego kontraktu z Napoli
  • Mówi się, że bramkarz będzie zarabiał 3,5 mln euro za sezon gry

Egzotyczny transfer Davida Ospiny

David Ospina był pierwszym wyborem Luciano Spallettiego w Napoli w poprzednim sezonie. Jednak jego kontrakt z Azzurrimi wygasł w czerwcu tego roku, a gdy okazało się, że w klubie zostaje Alex Meret, 34-letni Kolumbijczyk miał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Bramkarz był łączony z przenosinami do Lazio Rzym, gdzie ponownie mógłby współpracować z Maurizio Sarrim. Hiszpańskie media łączyły go natomiast z transferem do Villarreal.

Ospina zdecydował się ostatecznie na transfer na Bliski Wschód. Jego nowym klubem będzie teraz saudyjski Al-Nassr. Według różnych doniesień, Kolumbijczyk będzie zarabiał w nowym klubie około 3,5 miliona euro za sezon gry.

Bramkarz w swojej karierze występował w kolumbijskim Atletico Nacional, OGC Nice, Arsenalu, a następnie dołączył do Napoli w 2018 roku. Na swoim koncie ma także 124 występy dla reprezentacji Kolumbii.

Zobacz również: Utalentowany bramkarz z MLS blisko transferu do Chelsea

Komentarze