Gwiazda Hoffenheim na celowniku RB Lipsk. Wkrótce dojdzie do rozmów

Jak donosi niemiecki "Kicker", Christoph Baumgartner może latem opuścić Hoffenheim i zasilić szeregi RB Lipsk. Popularne "Byki" jednak będą próbowali zejść z ceny, którą wskazuje klauzula zapisana w kontrakcie Austriaka.

Christoph Baumgartner
PressFocus Na zdjęciu: Christoph Baumgartner
  • Christoph Baumgartner ma za sobą znakomity sezon
  • Gwiazda Hoffenfeim może latem zasilić szeregi RB Lipsk
  • Jedyny problem stanowi kwota transferu Austriaka

Christoph Baumgartner zawita na Red Bull Arena?

Jak donosi dziennik “Kicker”, RB Lipsk już od dłuższego czasu obserwuje Christopha Baumgartnera. Gwiazda Hoffenheim tego lata może zasilić szeregi popularnych “Byków”. Jedyny problem w przeprowadzeniu transferu może stanowić klauzula odstępnego Austriaka, która wynosi 32 miliony euro. Władze Lipska będą próbowali wynegocjować niższą kwotę.

Gdyby Hoffenheim spadło do ligi, klauzula odejścia zostałaby zmniejszona o połowę. Jednak szefostwo z PreZero Arena nie ma zamiaru na siłę trzymać Baumgartnera, dlatego mogą zgodzić się na kwotę oferowaną przez RB Lipsk. Alexander Rosen, dyrektor sportowy drużyny, dał jasno do zrozumienia niedawno, że zespół czeka latem konkretna przebudowa.

Christoph Baumgartner ma za sobą znakomity sezon na boiskach Bundesligi. W koszulce Hoffenheim rozegrał w obecnej kampanii ligowej 33 spotkania, w których zdobył siedem bramek oraz zanotował tyle samo asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia 23-letniego Austriaka na 20 milionów euro.

Sprawdź także: Napoli nawiązało kontrakt z dwoma trenerami. Nazwiska mogą zadziwić

Komentarze