Chelsea złożyła drugą ofertę za napastnika Evertonu

Anthony Gordon
fot. PressFocus Na zdjęciu: Anthony Gordon

Everton według informacji ESPN odrzucił drugą ofertę Chelsea w sprawie Anthony’ego Gordona. Londyński klub zaoferował za 21-letniego skrzydłowego ponad 53 miliony euro (45 milionów funtów). Wcześniej władze The Toffees odrzuciły propozycję, wynoszącą ponad 47 milionów euro (40 milionów funtów).

  • Chelsea od dłuższego czasu jest poważnie zainteresowana Anthonym Gordonem
  • Everton otrzymał już dwie propozycje w sprawie 21-latka
  • Każda z ofert nie spotkała się z pozytywnym odbiorem władz klubu z Goodison Park

Chelsea znów odbiła się od ściany

Everton oczekuje za Anthony’ego Gordona blisko 60 milionów euro. Do momentu, gdy nie otrzyma atrakcyjnej oferty, to nie bierze pod uwagę sprzedaży zawodnika.

Ofensywnie usposobiony zawodnik urodzony w Liverpoolu broni barw The Toffees od lipca 2017 roku z przerwą na występy w Preston North End w ramach wypożyczenia. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do 2025 roku. Niewykluczone jednak, że przygoda piłkarza z klubem ze Stamford Bridge potrwa krócej.

ESPN daje do zrozumienia, że Chelsea jest niezwykle zdeterminowana, aby pozyskać piłkarza. The Blues złożyli drugą ofertę w sprawie zawodnika. Niemniej została ona odrzucona za względu na niską sumę zaproponowaną przez londyńczyków.

Gordon w trakcie trwającej kampanii wystąpił w dwóch meczach, ale ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Ogólnie w szeregach Evertonu piłkarz zagrał w 62 spotkaniach, notując w nich cztery trafienia i osiem asyst.

Ekipa Franka Lamparda w najbliższy weekend zmierzy się w spotkaniu trzeciej kolejki ligi angielskiej z Nottingham Forrest. The Toffees powalczą i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Czytaj więcej: Chelsea i Man Utd gotowe wyłożyć krocie na reprezentanta Holandii

Komentarze