Konkretne stanowisko Bayernu w sprawie Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Prezydent Bayernu Monachium Herbert Hainer nie ma żadnych wątpliwości w kwestii najbliższej przyszłości Roberta Lewandowskiego, który w ostatnim czasie był mocno łączony z przenosinami do Chelsea.

  • Robert Lewandowski jest jednym z celów transferowych londyńskiej Chelsea, ale szanse na przeprowadzenie transferu są niewielkie
  • Prezydent Bayernu Herbet Hainer jest przekonany, że Lewandowski pozostanie w klubie na dwa najbliższe sezonu
  • Obecna umowa polskiego napastnika z Bayernem obowiązuje do końca sezonu 2022/23

Bayern rozwiewa nadzieje Chelsea ws. Lewandowskiego

Reprezentant Polski znalazł się podobno na celowniku menedżer Chelsea Thomasa Tuchela, który chciałby sprowadzić go na Stamford Bridge jeszcze przed sezonem 2021/22. Jak informuje Goal.com The Blues poprosili o informowanie ich o aktualnej sytuacji 32-letniego napastnika, ale szanse na transfer wydają się być bliskie zeru.

Utraty Lewandowskiego nie obawia się prezydent Bayernu Herber Hainer, który zapewnia, że polski napastnik pozostanie w Monachium co najmniej przez najbliższe dwa lata. Umowa zawodnika obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

– Po pierwsze, moim zdaniem Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy go w naszym zespole – powiedział prezydent Bayernu w rozmowie z Goal.com.

– Ma jeszcze dwa lata kontraktu. Na pewno w tym czasie będzie grał w Bayernie Monachium. Mówiłem to już kilka tygodni temu – mogę wyobrazić sobie, że zostanie z nami jeszcze dłużej. Będzie honorował warunki swojego kontraktu i na pewno kolejne dwa sezonu rozegra tutaj, w Bayernie – kontynuował.

Bayern nie myśli o następcy Lewandowskiego

Hainer był również pytany o to, czy klub rozgląda się już za następcą Lewandowskiego. Wśród kandydatów wymieniany jest przede wszystkim napastnik Borussii Dortmund Erling Haaland. Bawarczycy nie zamierzają się jednak spieszyć w tej kwestii i nie myślą aktualnie o sprowadzeniu Norwega. – Jak już powiedziałem, Robert na pewno dwa następne sezony spędzi w Bayernie. Potem będziemy szukać jego następcy – dodał prezydent klubu.

Zobacz także: Lewandowski nie dostanie Złotej Piłki za ubiegły rok

Komentarze