Chelsea inwestuje w młodzież. Duży transfer z Aston Villi

Chelsea
fot. PressFocus Na zdjęciu: Chelsea

Chelsea ogłosiła porozumienie w sprawie zakupu 18-letniego Carneya Chukwuemeki. Na sprzedaży utalentowanego pomocnika Aston Villa zarobi aż 24 miliony euro.

  • Chelsea porozumiała się z Aston Villą w sprawie transferu 18-latka
  • The Blues zapłacą za niego aż 24 miliony euro
  • Środkowy pomocnik uda się teraz do Londynu, gdzie przejdzie testy medyczne i ustali warunki indywidualnego kontraktu

Poważna inwestycja w młodzież

Nowe władze Chelsea zapowiadały, że inwestycja w młodzież stanie się dla nich priorytetowa. Mało kto się jednak spodziewał, że od słów do działań będzie tak krótka droga, zwłaszcza, że media dotychczas nie informowały w sprawie transferu 18-letniego Chukwuemeki.

The Blues zaskoczyli kibiców i we wtorek ogłosili porozumienie z Aston Villą w sprawie zakupu młodzieżowego reprezentanta Anglii. “The Villans” zarobią na jego sprzedaży aż 24 miliony euro.

Klub przekazał w komunikacie, że Chukwuemeka uda się teraz do Londynu, gdzie przejdzie obligatoryjne testy medyczne i ustali warunki indywidualnego kontraktu.

Nie ulega wątpliwościom, że ruch angielskiego giganta wiąże się ze sporym ryzykiem. Co prawda Chukwuemeka świetnie spisywał się w rocznikach juniorskich i już od dawna wymieniano go w ścisłym gronie największych talentów na Wyspach Brytyjskich, jednak na boiskach Premier League nie miał dotychczas wielu okazji do potwierdzenia optymistycznych głosów.

W minionym sezonie zaliczył dwanaście występów dla pierwszej drużyny Aston Villi, jednak tylko dwukrotnie zaczynał od pierwszej minuty. Jego obecność na murawie zaowocowała jedną asystą.

Zobacz również: Wychowanek Tottenhamu może wzmocnić Chelsea

Komentarze