Chelsea dopięła transfer Gabriela Sloniny

Gabriel Slonina
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Slonina

Chelsea ogłosiła, że jej nowym bramkarzem został Gabriel Slonina. 18-latek następne kilka miesięcy spędzi na wypożyczeniu w Chicago Fire, a angielską drużynę wzmocni na początku 2023 roku.

  • Chelsea długo dopinała transfer Gabriela Sloniny, który zachwycił występami w MLS
  • Chicago Fire zarobi na sprzedaży 18-latka blisko 14,5 miliona euro
  • Slonina podpisał sześcioletni kontrakt z The Blues, a do nowej drużyny dołączy na początku 2023 roku

Spora inwestycja w przyszłość

Gabriel Slonina wzbudził w ostatnich miesiącach ogromne zainteresowanie. Jego dobre występy na poziomie MLS w bardzo młodym wieku nie uszły uwadze czołowych europejskich ekip, które błyskawicznie chciały go zaklepać. O bramkarza walczył między innymi Real Madryt.

Amerykanin z polskimi korzeniami od początku był jednak nastawiony na transfer do Chelsea. Negocjacje w tej sprawie długo się przeciągały, ale wreszcie doczekały się finalizacji. Przedstawiciel Premier League ogłosił we wtorkowy wieczór zakup 18-latka.

Chicago Fire na jego sprzedaży zarobi 15 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu nieco ponad 14,5 miliona euro. Slonina podpisał z londyńskim klubem sześcioletni kontrakt.

Na swój debiut w nowej drużynie utalentowany bramkarz będzie musiał jednak trochę poczekać. Przez najbliższe kilka miesięcy wciąż będzie reprezentował barwy Chicago Fire, jednak tym razem na zasadach wypożyczenia. Na Wyspy Brytyjskie trafi w styczniu 2023 roku.

Chelsea tym ruchem pokazuje, że zamierza mocno inwestować w przyszłość. Ciężko na ten moment wyobrazić sobie, aby Slonina był w stanie wywalczyć miejsce w składzie angielskiego giganta, choć jego potencjał ceni się bardzo wysoko.

Zobacz również: Chelsea inwestuje w młodzież. Duży transfer z Aston Villi

Komentarze