Chelsea planuje podebrać cel transferowy Arsenalu

Douglas Luiz
fot. PressFocus Na zdjęciu: Douglas Luiz

W ostatnim dniu letniego okienka transferowego Arsenal złożył aż trzy oferty za Douglasa Luiza, jednak żadna z nich nie okazała się dla Aston Villi satysfakcjonująca. Teraz Brazylijczyk trafił na listę życzeń Chelsea, która szykuje się na odejście Jorginho.

  • Arsenal szukał latem środkowego pomocnika i próbował ściągnąć Douglasa Luiza
  • Aston Villa oczekiwała za niego 45 milionów euro
  • Chelsea wykazuje zainteresowanie Brazylijczykiem, albowiem jej szeregi może po sezonie opuścić Jorginho

Derby Londynu o piłkarza Aston Villi

Arsenal przeprowadził latem bardzo ciekawe transfery, ale nie zrealizował jednego ze swoich najważniejszych celów. Do zespołu miał bowiem trafić nowy środkowy pomocnik, a pod koniec okienka władze wytypowały Douglasa Luiza. Złożono za niego trzy oferty, jednak żadna nie sprostała wymaganiom Aston Villi. Za Brazylijczyka oczekiwano wówczas kwoty w granicach 45 milionów euro.

Pomimo niepowodzenia Kanonierzy nie zamierzają się poddawać i wciąż chcą pozyskać 24-latka. Tym razem zadanie stanie się jeszcze trudniejsze, gdyż znalazł się on również na celowniku Chelsea, mającej w niedalekiej perspektywie możliwość przeprowadzenia poważnych roszad w środku pola.

Wraz z końcem sezonu wygasają kontrakty N’Golo Kante oraz Jorginho. O ile w przypadku Francuza The Blues liczą, że uda się dogadać i kontynuować współpracę, o tyle reprezentant Włoch staje się powoli zbędny. Zwłaszcza, że w swoich szeregach widziałaby go FC Barcelona, która w ten sposób zamierza zastąpić odchodzącego Sergio Busquetsa.

Jeżeli Jorginho finalnie opuści Chelsea, ta powalczy z Arsenalem o Luiza. Okazja wydaje się ogromna, ponieważ reprezentant Brazylii nie zdecydował się przedłużać umowy z Aston Villą, w związku z czym po sezonie zostanie wolnym zawodnikiem.

W obecnym sezonie Luiz zasiadał głównie na ławce rezerwowych. W wyjściowej jedenastce rozpoczął zaledwie dwa spotkania w ramach Premier League.

Zobacz również: Atletico zawodzi i szuka opcji do wzmocnienia ofensywy, trzy nazwiska na liście życzeń

Komentarze