Buendia wybrał nowy klub. Policzek dla Arsenalu

Emiliano Buendia
Emiliano Buendia PressFocus

Aston Villa poinformowała, że doszła do porozumienia z Norwich City w sprawie transferu Emiliano Buendii. Według doniesień Argentyńczyk będzie kosztować klub z Birmingham około 34 milionów euro. Zawodnik miał na stole również ofertę z Arsenalu, ale zdecydował się ją odrzucić.

  • Aston Villa poinformowała, że wykupiła Emiliano Buendię z Norwich City
  • Argentyńczyk miał wielki udział w awansie Kanarków do Premier League
  • 24-latek miał do wyboru ofertę z Arsenalu, ale zdecydował się na wyjazd do Birmingham

Aston Villa sprowadziła Emiliano Buendię!

Aston Villa poinformowała na swojej stronie internetowej, że zawarła pełne porozumienie z Norwich City w sprawie transferu Emiliano Buendii. Na drodze do transferu stoją jedynie testy medyczne zawodnika, który obecnie znajduje się na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny. Te wydają się być jednak wyłącznie formalnością.

Choć kluby nie podały dokładnej kwoty, za którą 24-latek trafi do Birmingham, Fabrizio Romano uważa, że oscylować ona będzie około 34 milionów euro kwoty stałej. Oznaczać to będzie, że Argentyńczyk wyrówna bądź przebije rekord transferowy The Villains. Mowa tu o Ollie’em Watkinsie, który rok temu trafił do Aston Villi z Brentford za 34 miliony euro. Buendia podpisze pięcioletni kontrakt.

Argentyńczyk miał do wyboru również ofertę Arsenalu, ale uznał, że to Birmingham będzie dla niego najlepszym miejscem do rozwoju.

Buendia już raz pomógł Norwich awansować do Premier League, ale Kanarki po sezonie pożegnały się z ekstraklasą. Teraz Argentyńczyk chce pozostać w elicie na stałe. Jego występy w zakończonym właśnie sezonie pokazują, że może okazać się wart pobicia rekordu transferowego.

W 39 meczach na poziomie Championship Buendia zanotował piętnaście bramek i siedemnaście asyst. W kolejnym sezonie postara się wraz z Aston Villą powalczyć o europejskie puchary.

Komentarze