Brighton straci największe gwiazdy? Menedżer nie ma złudzeń

Brighton jest rewelacją tego sezonu Premier League. W jego szeregach gra wielu zawodników, którymi interesują się czołowe angielskie kluby. Roberto De Zerbi nie ma złudzeń i przyznaje, że spodziewa się latem odejścia swoich największych gwiazd.

Alexis Mac Allister
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alexis Mac Allister
  • Brighton ma w tym sezonie realne szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów
  • Roberto De Zerbi jest świadomy, że fantastyczna gra jego zawodników przykuwa zainteresowanie mocniejszych klubów
  • Menedżer spodziewa się odejścia niektórych gwiazd zespołu

Kto opuści Brighton po świetnym sezonie?

Na początku sezonu Brighton prowadził Graham Potter. Po jego przejściu do Chelsea, władze klubu zakontraktowały Roberto De Zerbiego, co okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Włoch poprawił kilka aspektów, a Mewy są jedną z najatrakcyjniej grających ekip w całej Premier League. Na cztery mecze przed końcem sezonu mają realne szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, w tym nawet Ligi Mistrzów.

Świetna gra zawodników przykuwa zainteresowanie czołowych angielskich klubów. Tematy transferów Moisesa Caicedo i Alexisa Mac Allistera żyły już w trakcie zimowego okienka transferowego. Wówczas Brighton nie zgodził się na odejście kluczowych graczy, a teraz nie będzie stawał im na drodze. O Ekwadorczyka walczą między innymi Chelsea i Arsenal, zaś Argentyńczyk jest blisko dołączenia do Liverpoolu. De Zerbi jest świadomy, że straci swoje gwiazdy.

– Na pewno stracimy kilku zawodników. Może Caicedo, może Mac Allistera. Musimy być na to przygotowani i pozyskać więcej dobrych graczy – zaznacza włoski szkoleniowiec.

Zobacz również: Pierwsze żądania Pochettino w Chelsea. Domaga się transferów i gry młodzieżowców

Komentarze