Newcastle wreszcie kupiło holenderskiego obrońcę

Sven Botman
PressFocus Na zdjęciu: Sven Botman

Newcastle United od stycznia próbowało kupić Svena Botmana. Fabirizo Romano przekonuje, że wreszcie Sroki doszły do porozumienia z Lille. Francuski klub otrzyma za swojego obrońcę 37 milionów euro, choć wcześniej mówiono o mniejszej kwocie.

  • Sven Botman zmieni barwy klubowe – od następnego sezonu będzie grał dla Newcastle United
  • Sroki zapłaciły za 22-latka 37 milionów euro
  • O środkowego obrońcę do pewnego momentu mocno zabiegał też AC Milan

Botman w końcu w Newcastle – here we go!

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy zakończenie długich negocjacji na temat przyszłości klubowej Svena Botmana. Holender trafi do Newcastle United. Sroki zobligowały się do zapłacenia wysokiej kwoty. Lille otrzyma za 22-latka aż 37 milionów euro. Jeszcze dwa tygodnie temu media donosiły, że cena nie przekroczy 30 milionów.

Francuzi mocno targowali się o swego podopiecznego. Wcześniej odrzucili trzy oferty płynące z Anglii. Dopiero czwarta skłoniła ich do zmiany zdania.

O środkowego obrońcę długo zabiegał też AC Milan. Ba, kilka miesięcy temu media donosiły, że oba kluby doszły już do porozumienia, a transfer jest niemal pewny. Ostatecznie stoper wybrał średniaka Premier League, a nie świeżo koronowanych mistrzów Włoch.

Botman ma za zadanie z miejsca podnieść jakość defensywną Newcastle. 22-latek to drugi, po Danie Burnie, stoper sprowadzony podczas rządów szejków. Holender dał prawdziwy popis w sezonie 2020/2021, gdy był jedną z wiodących postaci mistrzowskiej drużyny Lille. Sroki liczą, że zyskały nowego boiskowego generała.

Botman w minionej kampanii rozegrał 32 mecze we wszystkich rozgrywkach. Strzelił trzy ligowe gole.

Zobacz również: Manchester City dopiął swego i sprowadzi reprezentanta Anglii.

Komentarze