Borussia Moenchengladbach pracuje nad transferem pomocnika Benfiki

Julian Weigl
fot. PressFocus Na zdjęciu: Julian Weigl

Borussia M’gladbach według informacji Sky Germany jest zainteresowana pozyskaniem Juliana Weigla z Benfiki Lizbona. Klub z Bundesligi ma jednak kłopot z wyłożeniem 15 milionów euro na transfer z udziałem zawodnika.

  • Borussia M’gladbach jest w trakcie poszukiwania nowego defensywnego pomocnika
  • Na radarze Źrebaków znajduje się Julian Weigl
  • Sky Germany twierdzi, że Benfica oczekuje za piłkarza 15 milionów euro

Weigl wróci do Bundesligi?

Borussia M’gladbach ma za sobą niezły sezon, grając w finale Ligi Europy. Niemiecki team wygrał w nim z Rangers FC po serii rzutów karnych. Jednocześnie kibice mieli mnóstwo powodów do radości. Tym bardziej że wcześniej w pokonanym polu pozostawili między innymi FC Barcelonę, czy Real Betis.

Sky Germany podaje natomiast, że Borussia M’gladbach ma ambitne plany związane z nową kampanią. Klub chce się wzmocnić Julianem Weiglem z Benfiki Lizbona. Defensywny pomocnik trafił do ekipy z Portugalii w styczniu 2020 roku z Borussii Dortmund za 20 milionów euro.

Zobacz także:

Kłopot w tym, że cena wywoławcza za Niemca wynosi 15 milionów euro, co jest zbyt dużą suma dla sterników Źrebaków. Aby transakcja mogła dojść do skutku, portugalski klub musi obniżyć swoje oczekiwania.

Na dzisiaj na pozycji defensywnego pomocnika w Borussii M’Gladbach mogą grać Christoph Kramer, Florian Neuhausa i Kouadio Kone. Niemniej Daniel Farke chce wzmocnić rywalizację między zawodnikami.

Weigl przez ostatnie 2,5 roku w Portugalii rozegrał łącznie 111 meczów, licząc wszystkie rozgrywki. Niemiec zbierał też cenne doświadczenie w Lidze Mistrzów, notując w tych rozgrywkach 31 meczów.

Czytaj więcej: Benfica ubiegła europejskie potęgi i osiągnęła porozumienie z utalentowanym Argentyńczykiem

Komentarze