Benfica ubiegła europejskie potęgi i osiągnęła porozumienie z utalentowanym Argentyńczykiem

Enzo Fernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Enzo Fernandez

Benfica nie chce, żeby europejska czołówka jej odjechała, dlatego jej zarząd pracuje równie ciężko co innych europejskich zespołów, żeby zagwarantować odpowiednie wzmocnienia przed sezonem. Orły zagwarantowały sobie transfer Enzo Fernandeza, o którego zabiegało wiele potęg. Oficjalne potwierdzenie transferu Argentyńczyka jest zdaniem mediów kwestią czasu.

  • O transfer Enzo Fernandeza zabiegało wiele zespołów
  • Według Pedro Sepulvedy, Argentyńczyk uzgodnił warunki kontraktu z Benfiką
  • Piłkarz River Plate ma kosztować Orły 18 milionów euro

Argentyński talent wybrał ekipę z Lizbony

O transfer Enzo Fernandeza zabiegało wiele zespołów, na czele z Manchesterem City, Interem, Manchesterem United i Realem Madryt. 21-latek ma za sobą bardzo udany sezon w barwach River Plate, dzięki któremu przykuł uwagę skautów wymienionych klubów. W 24 meczach zanotował on dziewięć trafień i sześć asyst, co jak na zawodnika operującego w środku pola jest wynikiem zdecydowanie godnym pochwały.

Dziennikarz Pedro Sepulveda przekazał, że Benfica osiągnęła pełne porozumienie z zawodnikiem w sprawie transferu, a Argentyńczyk zostanie nowym piłkarzem Orłów. Ekipa z Lizbony za 18 milionów euro uzyska dostęp do 75 procent karty zawodnika, co oznacza, że River Plate otrzyma w przyszłości 25 procent kwoty od jego ewentualnego transferu. 

Środkowy pomocnik przeniesie się do Lizbony zaraz po zakończeniu udziału River Plate w Copa Libertadores. Argentyńczyk z nowym pracodawcą podpisze pięcioletnią umowę, a ogłoszenie jego transferu może nastąpić w trakcie najbliższych dni.

Przeczytaj koniecznie: Benfica potwierdziła rekordowy transfer Liverpoolu. Znamy szczegóły

Komentarze