Borussia Dortmund bliska finalizacji dwóch transferów

Nico Schlotterbeck
Pressfocus Na zdjęciu: Nico Schlotterbeck

Borussia Dortmund pracuje już intensywnie nad wzmocnieniami na przyszły sezon. Jednym z głównych celów jest wzmocnienie defensywy. Jak podaje Fabrizio Romano, wicelider Bundesligi jest bliski porozumienia z obrońcą Freiburga – Nico Schlotterbeckiem.

  • Dortmundczycy pracują już nad letnimi wzmocnieniami
  • Klub chce w przyszłym sezonie włączyć się do rywalizacji o trofea
  • Bliscy dołączenia do Borussi są Karim Adeyemi i Nico Schlotterbeck

Borussia ruszyła na zakupy

Borussia Dortmund zakończy sezon bez zdobycia jakiegokolwiek trofeum. Klub z Dortmundu walczy już jedynie o utrzymanie drugiej pozycji w Bundeslidze, co w obliczu długiej listy kontuzjowanych zawodników nie jest proste. W ostatnim ligowym meczu z Bayernem Monachium trener Marko Rose nie mógł skorzystać aż z 11 zawodników.

Wobec licznych błędów i częstych urazów podstawowych obrońców, Borussia postanowiła postarać się o transfer środkowego defensora. Wybór padł na 22-letniego Nico Schlotterbecka z Freiburga. Niemiec w tym sezonie jest jednym z liderów formacji ofensywnej swojego klubu, a do tego regularnie notuje notuje trafienia. W tym sezonie ma na koncie już cztery bramki.

O tym, że transfer znajduje się już na ostatniej prostej poinformował Fabrizio Romano. Poza Schlotterbeckiem, Dortmundczycy pracują także nad ściągnięciem na Signal Iduna Park Karima Adeyemiego z Red Bull Salzburg. Według dziennikarza, zawodnik austriackiego klubu uzgodnił już osobiste warunki kontraktu z Borussią Dortmund i latem dołączy do zespołu.

Czytaj też: “Borussia Dortmund bez Haalanda będzie mocniejsza”

Komentarze