Bohater Stanów Zjednoczonych myśli o rozstaniu z Chelsea

Christian Pulisić
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christian Pulisić

Christian Pulisić według najnowszych doniesień mediów ma plan, aby zmienić niebawem barwy klubowe. The Athletic przekonuje jednocześnie, że reprezentant Stanów Zjednoczonych nie chce parafować nowej umowy z Chelsea, która obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

  • Nie milkną doniesienia na temat przyszłości Christiana Pulisicia
  • The Athletic podaje, że 24-latek myśli o zmianie barw klubowych
  • Piłkarz jednocześnie nie bierze pod uwagę zmiany klubu na wypożyczenie

Pulisić już w styczniu zmieni klub?

Christian Pulisić nie ukrywa, że jest szczęśliwy w Chelsea. Nie ma żadnych problemów z klubem ani z kibicami. Zawodnik ma też wielu przyjaciół w zespole. Chęć zmiany pracodawcy u Amerykanina jest natomiast podyktowana tym, że Pulisić liczy, że zmiana klubu sprawi, że jego kariera piłkarska nabierze rozmachu.

Londyński klub ma dwa okna transferowe, aby zdecydować o przyszłości piłkarza. Aby odzyskać jednak znaczną część pieniędzy zainwestowanych w Pulisicia, to transfer z jego udziałem musiałby mieć miejsce zimą 2023 roku. The Athletic podaje, że Chelsea oczekuje za swojego zawodnika 40 milionów euro.

Zobacz także:

Młody obrońca na dłużej w Chelsea
Trevoh Chalobah

Trevoh Chalobah przedłużył kontrakt z Chelsea do 30 czerwca 2028 roku. Co ciekawe, środkowy obrońca wzbudzał zainteresowanie włoskich klubów. Trevoh Chalobah zostaje w Chelsea Stoper tym samym nie trafi do Serie A Jego nowa umowa z “The Blues” jest ważna do 2028 roku Chelsea przedłużyła kontrakt młodego defensora Chelsea za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej

Czytaj dalej…

W mediach zaczęły się już pojawiać wieści, że Man Utd jest zainteresowany wypożyczeniem 24-letniego piłkarza. Pulisić nie jest jednak takim rozwiązaniem zainteresowany, bo bierze pod uwagę tylko transfer definitywny.

Pulisić w tej kampanii wystąpił w 18 meczach, strzelając w nich jednego gola. Ponadto na koncie zawodnika znalazła się również jedna asysta. W starciu przeciwko Iranowi na mundialu w Katarze piłkarz zdobył natomiast bramkę na 1:0 dla USA, dzięki czemu Jankesi awansowali do 1/8 finału turnieju.

Czytaj więcej: Pomocnik Stanów Zjednoczonych przekazał informacje nt. urazu Christiana Pulisicia

Komentarze