Benfica finalizuje jeden z największych transferów. Piłkarz wkrótce przejdzie testy

Jak informuje Fabrizio Romano, Benfica jest o krok od sprowadzenia Orkuna Kokcu z Feyenoordu Rotterdam. Zdaniem dziennikarza, zawodnik wkrótce przejdzie w Lizbonie testy medyczne i ogłoszony zostanie jego transfer.

Orkun Kokcu
PressFocus Na zdjęciu: Orkun Kokcu
  • Benfica jest bliska sfinalizowania transferu Orkuna Kokcu
  • Portugalczycy zapłacą Feyenoordowi aż 30 milionów euro
  • Utalentowany Turek wkrótce przejdzie testy medyczne

Orkun Kokcu zawita na Estadio da Luz

Benfica zarobiła zimą aż 121 milionów euro na odejściu Enzo Fernandeza do Chelsea. Z tego faktu portugalski klub może podczas letniego okienka transferowego przeznaczyć sporą sumę pieniędzy na wzmocnienia. Pierwszym z nich ma być Orkun Kukcu, który zdaniem Fabrizio Romano, wkrótce przejdzie testy medyczne w Lizbonie.

Transfer Orkuna Kokcu będzie jednym z największych zakupów w historii Benfiki, ponieważ Feyenoord Rotterdam zarobi na nim aż 30 milionów euro. Ponadto holenderski klub może liczyć na 20 procent od potencjalnej sprzedaży gracza. Dla drużyny z Estadio da Luz to trzeci największy zakup w historii, bowiem pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje wcześniej wspomniany Enzo Fernandez, który kosztował około 45 milionów euro.

Orkun Kokcu ma za sobą fantastyczny sezon w barwach Feyenoordu Rotterdam. Urodzony w Holandii reprezentant Turcji rozegrał 46 spotkań, w których 12-krotnie wpisał się na listę strzelców oraz zanotował 5 asyst.

Sprawdź także: Finalista Ligi Mistrzów na celowniku Realu. To on zastąpi Benzemę?

Komentarze