Benfica chce zatrzymać na dłużej piłkarza Wolves

Goncalo Guedes niegdyś uchodził za wielki talent, jednak jego kariera nie potoczyła się tak, jak przewidywano. Ofensywny zawodnik w 2017 roku za 30 milionów euro przeszedł do Paris Saint-Germain, a późniejsze losy Portugalczyka nie napawają optymizmem.

Goncalo Guedes
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Guedes
  • Goncalo Guedes przebywa na wypożyczeniu w Benfice Lizbona
  • Portugalczyk może pozostać w zespole Orłów na dłużej
  • Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów chce zatrzymać skrzydłowego

Goncalo Guedes odbuduje się w Benfice Lizbona? Jest na dobrej drodze

Jak dowiedziała się portugalska gazeta “A Bola”, Benfica Lizbona planuje podjąć starania o zatrzymanie skrzydłowego Wolverhampton Wanderers Goncalo Guedesa w dłuższej perspektywie. Przypomnijmy, że ofensywny piłkarz przebywa na Estadio da Luz na zasadzie transferu czasowego.

W grę wchodzi kolejne wypożyczenie lub transakcja definitywna. Cofnięty napastnik lub skrzydłowy aktualnie pauzuje z powodu urazu łąkotki i choć rozegrał tylko siedem meczów po powrocie do drużyny Orłów, to jednak zdołał już strzelić dwie bardzo ważne bramki.

32-krotny reprezentant Portugalii jest wychowankiem Benfiki Lizbona. Byłemu zawodnikowi Paris Saint-Germain przepowiadano wielką karierę, ale jego losy nie potoczyły się po myśli 26-latka. Być może wciąż perspektywiczny piłkarz odbuduje się na Estadio da Luz.

Goncalo Guedes w swoim piłkarskim CV posiada jeszcze Valencię, dla której w latach 2017-2022 rozegrał aż 177 spotkań. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 28 mln euro.

Komentarze