Bayern powalczy latem o obrońcę Barcelony. Styczniowy transfer wykluczony

Bayern Monachium na szczycie listy życzeń umieścił defensora FC Barcelony. Ronald Araujo stał się celem transferowym na nadchodzące lato.

Ronald Araujo
Obserwuj nas w
fot. Imago/Pressinphoto Na zdjęciu: Ronald Araujo
  • Ronald Araujo pozostaje głównym celem transferowym Bayernu Monachium
  • Do transferu najwcześniej mogłoby dojść dopiero latem
  • Barcelona zrobi wszystko, aby zatrzymać Urugwajczyka u siebie

Bayern powalczy o obrońcę Barcelony

Sytuacja kadrowa Bayernu Monachium w najbliższym czasie będzie dość trudna. Chodzi przede wszystkim o defensywę, bowiem dwóch ważnych graczy w styczniu uda się ze swoimi reprezentacjami na międzynarodowe turnieje. Dodatkowo, po kontuzji wraca powoli Matthijs De Ligt, którego dyspozycja jest sporą niewiadomą. Thomas Tuchel już latem nie był zadowolony z głębi składu i domagał się transferu przynajmniej jednego obrońcy.

Zimą szeregi Bawarczyków powinna wzmocnić nowa twarz. Marzeniem Tuchela oraz władz klubu jest Ronald Araujo, który mógłby zabezpieczyć zarówno środek obrony, jak i jej prawą stronę. Szanse na styczniowy transfer są natomiast zerowe, co potwierdził zresztą sam Urugwajczyk, którzy zamierza pomóc drużynie w zdobyciu jakiegoś trofeum.

Bayern nie zamierza się natomiast poddawać i spróbuje sprowadzić Araujo po sezonie. Niewykluczone, że zimą postawi więc na rozwiązanie tymczasowe, zbierając pieniądze na hitowy transfer. Uważa się, że są gotowi wyłożyć na defensora Barcelony nawet 100 milionów euro.

Duma Katalonii pragnie za wszelką cenę zatrzymać reprezentanta Urugwaju u siebie. Jego przyszłość uzależniona jest jednak w głównej mierze od sytuacji finansowej hiszpańskiego giganta.

Zobacz również: Duża kontrowersja w hicie Premier League. Klopp nie rozumie decyzji sędziego

Komentarze