Barcelona rozmawiała z ojcem Messiego! Laporta potwierdza

Prezydent Barcelony, Joan Laporta, potwierdził podczas konferencji prasowej, że klub rzeczywiście spotkał się z ojcem i agentem Lionela Messiego, Jorge Messim.

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi
  • Laporta potwierdził, że spotkał się z ojcem Messiego
  • Prezydent blaugrany nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące transferu
  • Kontrakt Messiego z PSG wygasa po sezonie i wciąż nie jest znana jego przyszłość

Laporta odmówił komentarza na temat transferu Messiego

W ciągu ostatnich kilku tygodni krążyły doniesienia, że doszło do spotkania Laporty z ojcem Lionela Messiego w celu omówienia między innymi możliwego powrotu Argentyńczyka do FC Barcelony latem.

– Tak, spotkaliśmy się z ojcem Leo Messiego. Wie, że bardzo się cieszymy, że wygrał mistrzostwa świata. Rozmawialiśmy o uhonorwaniu Leo – powiedział Laporta.

Jednak Laporta niechętnie rozmawiał na temat potencjalnego transferu Messiego podczas letniego okienka, czyli po wygaśnięciu jego kontraktu z Paris Saint-Germain. – Odmawiam rozmów o powrocie Messiego do Barcelony z szacunku dla PSG i samego zawodnika – odparł.

Laporta dodał również, że obecnie podjąłby taką samą decyzję w sprawie Argentyńczyka, jak w 2021 roku, gdy zdecydowano się na zakończenie współpracy.

– Podjąłbym tę samą decyzję ponownie w przypadku Messiego. Klub jest nad zawodnikiem. Sytuacja była bardzo skomplikowana. Nie wiedziałem, jak ją rozwiązać, ale musiałem wybrać i w tym przypadku wybrałem klub – powiedział Laporta.

Kontrakt Messiego z PSG wygasa z końcem sezonu i w obecnej sytuacji nie ma gwarancji, że zostanie przedłużony z francuskimi gigantami. Ostatnie doniesienia sugerowały nawet, że odbyły się negocjacje między Barceloną a Messim w sprawie możliwego ponownego spotkania i tylko czas pokaże, czy się potwierdzą.

Zobacz również: Xavi dostanie nowy kontrakt w Barcelonie? “Zasłużył na to”

Komentarze