Hit transferowy o krok. MU dogadał się z FC Barceloną

Frenkie de Jong
fot. PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Manchester United długo negocjował warunki transferu Frenkiego de Jonga. Ostatecznie udało się dojść z FC Barceloną do porozumienia, na mocy którego kwota transferu może wynieść łącznie nawet 85 milionów euro. Do finalizacji transakcji brakuje dogadania się w sprawie kontraktu indywidualnego – informuje Fabrizio Romano.

  • Manchester United osiągnął pełne porozumienie z FC Barceloną
  • Kwota transferu wyniesie 75 milionów euro, ale dzięki bonusom może wzrosnąć do 85 milionów euro
  • Priorytetem Frenkiego de Jonga wciąż jest dalsza gra w ekipie “Dumy Katalonii”

Frenkie de Jong woli zostać w FC Barcelonie

FC Barcelona czyni bardzo poważne i konkretne ruchy w trakcie obecnego okienka transferowego. Zespół wzmocniło już wielu zawodników, jednak dla władz liczy się także kwestia finansowa. Aby nie doprowadzić do pogorszenia sytuacji, konieczne jest pożegnanie się z zawodnikami, na których można zarobić duże pieniądze.

Dotychczas Frenkie de Jong stanowił istotny element drużyny, jednak szefostwo “Dumy Katalonii” nie ma wątpliwości, że jego strata nie okaże się zbyt bolesna i uda się go godnie zastąpić. Poważne zainteresowanie Holendrem ze strony Manchesteru United zostało zatem przyjęte ze sporym entuzjazmem, a po kilkutygodniowych negocjacjach udało się wreszcie dojść do porozumienia.

Obie strony ustaliły kwotę, za jaką 25-latek może przenieść się na Old Trafford. Cena bazowa wyniesie 75 milionów euro, natomiast realizacja zapisanych bonusów może zwiększyć tę sumę o kolejne 10 milionów euro.

Ciekawie w tej kwestii prezentuje się samo stanowisko środkowego pomocnika, który za priorytet wciąż stawia sobie pozostanie w FC Barcelonie. Do tej pory wydawało się, że jego stanowisko przekona klubowe władze do odrzucenia oferty “Czerwonych Diabłów”, jednak te postanowiły na nią przystać.

Do finalizacji transakcji brakuje jedynie dogadania się z samym zawodnikiem. Kluczowa może ostatecznie okazać się osoba menedżera Erika ten Haga, który współpracował z de Jongiem za czasów jego gry w Ajaksie Amsterdam.

44-krotny reprezentant Holandii do Hiszpanii trafił w 2019 roku. Barwy “Dumy Katalonii” przywdziewał dotychczas 138 razy.

Zobacz również: Tajemnicza oferta z Arabii Saudyjskiej dla Ronaldo

Komentarze