Barcelona podjęła decyzję ws. Alvesa

Dani Alves
PressFocus Na zdjęciu: Dani Alves

FC Barcelona podjęła decyzję na temat ewentualnego powrotu Daniego Alvesa. Ostatecznie klub zdecydował, by nie podpisywać umowy z 38-letnim wolnym zawodnikiem.

Czytaj dalej…

  • Dani Alves wyraził chęć powrotu do Barcelony
  • Klub rozważał propozycję prawego obrońcy, ale ostatecznie zdecydował się nie podpisywać z nim kontraktu
  • 38-latek pozostaje wolnym agentem, odkąd zakończył swoją przygodę z Sao Paulo

Alves nie powróci do Barcelony

Powrót Xaviego do Barcelony sprawił, że Dani Alves wyraził chęć swojego powrotu do klubu, w którym święcił największe triumfy. Sam klub rozważał opcję podpisania kontraktu z 38-latkiem, który we wrześniu rozwiązał swój kontrakt z brazylijskim Sao Paulo. Na te rozważania z pewnością wpływ miała wątpliwa dyspozycja prawych obrońców, jacy znajdują się w kadrze Blaugrany. Sergino Dest ostatnio grał głównie na skrzydle, a Sergi Roberto nie gwarantuje odpowiedniej jakości. Ponadto negocjacje Katalończyka w sprawie nowej umowy utknęły w martwym punkcie, co nie jest bez znaczenia w kontekście jego zaangażowania.

Joan Laporta i jego zarząd zadecydowali jednak, że sprowadzenie dawnej legendy nie będzie rozwiązaniem problemów drużyny. Tym samym Dani Alves nie powróci do Xaviego, Gerarda Pique i Sergio Busquetsa, z którymi tworzył jedną z najlepszych drużyn w historii futbolu.

Dani Alves grał w klubie z Camp Nou przez osiem lat. Z Dumą Katalonii sięgnął po trzy Ligi Mistrzów, sześć mistrzostw Hiszpanii i cztery Puchary Króla. Rozegrał dla klubu 391 spotkań, w których zanotował 21 bramek i aż 101 asyst.

FC Barcelona
Espanyol
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. listopada 2021 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: FC Barcelona zaczęła przygotowania do zimowych wzmocnień.

Komentarze