FC Barcelona zaczęła przygotowania do zimowych wzmocnień

Xavi Hernandez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

FC Barcelona z nowym trenerem Xavi Hernandezem rysuje już plany na najbliższe okienka transferowe. Media w Hiszpanii sugerują, że na liście życzeń Katalończyków znajdują się między innymi: Raheem Sterling, Edinson Cavani i Timo Werner.

Czytaj dalej…

  • FC Barcelona ma plan, aby dokonać kilku wzmocnień zimą
  • Marca ujawniła, że na celowniku Katalończyków znalazło się trzech doświadczonych piłkarzy
  • W kręgu zainteresowania władz Blaugrany mają znajdować się: Raheem Sterling, Edinson Cavani i Timo Werner

Nowy napastnik priorytetem dla Barcy

FC Barcelona boryka się z różnymi kłopotami. Nie tylko finansowymi, ale również sportowymi. Sporo optymizmu w serca kibiców Blaugrany wlała jednak nominacja Xaviego Hernandeza na stanowisku nowego szkoleniowca teamu z Camp Nou.

Barca w tej kampanii wygrała tylko cztery spotkania w 12 meczach. Taki stan rzeczy sprawił, że zespół z Camp Nou ma na swoim koncie 17 punktów. Blaugrana nie zachwyciła także w Lidze Mistrzów, gdzie zanotowała porażki z Bayernem Monachium i Benfiką.

W każdym razie w głowach władz Barcelony są już myśli o wzmocnienia w trakcie letniego okienka transferowego. W trakcie minionego weekendu prezydent klubu z La Liga przekonywał nawet, że trzech zawodników może wzmocnić zespół z Camp Nou w trakcie zimowej sesji transferowej.

W związku z tym, że w zespole Xaviego nie brakuje kontuzji w ataku, to priorytetem wydaje się transfer nowego napastnika. Kłopoty zdrowotne dręczą Sergio Aguero. Tymczasem ostatnio kolejnych kontuzji nabawili się Ansu Fati oraz Ousmene Dembele.

Marca twierdzi, że władze Blaugrany mają plan, aby pozyskać zawodników doświadczonych. Piłkarzami spełniającymi te kryteria są: Raheem Sterling, Edinson Cavani, czy Timo Werner.

Jak dotąd w tej kampanii Sterling zaliczył w Premier League zaledwie 376 minut. Werner spędził na placu gry 388 minut. Kłopoty z regularną grą ma również Cavani, na co wpływ ma obecność Cristiano Ronaldo w barwach Man Utd.

Przyszłość wszystkich trzech piłkarzy wymienionych wyżej wydaje się niepewna. Tym samym można przypuszczać, że jeśli pojawiałby się atrakcyjna oferta z Barcelony, to byłaby ona z pewnością dokładnie analizowana przez każdego z zawodników.

Czytaj więcej: Gwiazdorska wymiana na linii Barcelona – Man City?

FC Barcelona
Espanyol
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. listopada 2021 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze