Media: FC Barcelona pozyskała nowego piłkarza. Klub skorzysta z klauzuli

Yannick Ferreira Carrasco
Pressfocus Na zdjęciu: Yannick Ferreira Carrasco

Media hiszpańskie obiegła w sobotę wiadomość, że FC Barcelona podjęła decyzję o zakontraktowaniu latem Yannicka Ferreiry Carrasco. Klub skorzysta z klauzuli wykupu Belga, jaką zagwarantował sobie w negocjacjach z Atletico Madryt. Skrzydłowy będzie kosztował Dumę Katalonii 20 milionów euro.

  • FC Barcelona w umowie z Atletico zagwarantowała sobie możliwość wykupienia Carrasco za 20 milionów euro
  • Według hiszpańskich mediów klub skorzysta z tej okazji
  • Belg latem ma zostać zawodnikiem Dumy Katalonii

Simeone zatrzymał Carrasco przynajmniej do końca sezonu

Poza transferem Memphisa Depaya FC Barcelona negocjowała w ostatnich dniach z Atletico Madryt transfer Yannicka Ferreiry Carrasco. Początkowo Rojiblancos domagali się za Belga aż 60 milionów euro. Ostatecznie w ramach przenosin Depaya uzgodniono, że latem Barca będzie mogła sprowadzić 29-latka za 20 milionów euro. Istnienie takowej klauzuli potwierdził sam klub. 

Dziennikarze Sportu przekazali w sobotę, że Blaugrana zdecydowała się skorzystać z klauzuli i wykupić z Atletico Carrasco. Xaviemu podoba się profil piłkarski zawodnika, który może z powodzeniem występować na całej lewej stronie boiska, od skrzydła, po obronę. Może to oznaczać również, że z Barcą definitywnie latem rozstanie się przynajmniej jeden ze skrzydłowych. Zdaniem mediów będzie to Ferran Torres.  

Zarząd Rojiblancos gotowy był oddać Belga do Barcy już w styczniu, jednak przeciwko temu oponował Diego Simeone. Trener postrzega Belga za istotnego zawodnika i nie chce osłabiać kadry w połowie sezonu. Dlatego też Carrasco do końca rozgrywek pozostanie w Madrycie.

W tym sezonie Yannick Carrasco zanotował dla Atleti 23 mecze. Strzelił w nich cztery bramki i zanotował dwie asysty. Jego wartość rynkowa według portalu Transfermarkt wynosi obecnie 40 milionów euro.

Sprawdź również: Hakim Ziyech naciska na transfer do Hiszpanii

Komentarze