Bale pod lupą klubu z zaplecza Premier League

Gareth Bale
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gareth Bale

Gareth Bale w trakcie letniego okna transferowego może wrócić na Wyspy Brytyjskie. Walijczyk nie przedłuży umowy z Realem Madryt, a BBC twierdzi, że zawodnik znajduje się na liście życzeń Cardiff City.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Garetha Bale’a
  • BBC sugeruje, że Walijczyk może trafić do Cardiff City
  • 32-latek jest gotowy na duże ustępstwa w kwestiach finansowych, bay jak najlepiej przygotować się do mistrzostw świata

Bale gotowy obniżenie oczekiwań finansowych

Gareth Bale ostatnio wraz z reprezentacją Walii wywalczył awans na mundial w Katarze, pokonując w finale baraży Ukrainę (1:0). Doświadczony zawodnik, mimo że w ostatnim sezonie nie rozegrał wielu spotkań, to zaprezentował się nieźle. Miał kilka sytuacji na gola, ale ostatecznie na listę strzelców się nie wpisał.

BBC podaje natomiast, że 32-latek może wkrótce zakotwiczyć w Cardif City. Szef klubu Mehmet Dalmar jest poważnie zainteresowany pozyskanie Bale’a. Walijski zawodnik miałby pomóc ekipie z Cardiff City Stadium pomóc w wywalczeniu awansu do Premier League. Bale natomiast mógłby spokojnie przygotowywać się do jesiennego mundialu, a także liczyć na długofalową współpracę.

Jasne jest, że przedstawiciele klubu z The Championship nie są w stanie zapewnić zawodnikowi takich warunków finansowych, jakie Bale miał w Realu Madryt. Ogólnie suma oferowana przez Cardiff City nie odpowiada nawet połowie wynagrodzenia Walijczyka w klubie z La Liga. Mimo wszystko Bale ma być otwarty na ustępstwa w kwestiach finansowych.

W ostatniej kampanii 103-krotny reprezentant Walii wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, zdobywając w nich trzy bramki. Rynkowa wartość piłkarza to trzy miliony euro.

Czytaj więcej: Real Madryt wie, kim zastąpi lukę po Modriciu

Komentarze