Arsenal szuka bramkostrzelnego napastnika. Arteta wyznaczył trzy nazwiska

Arsenal tego lata spróbuje ściągnąć napastnika, który będzie odpowiadał za zdobywanie bramek. Czynny udział w poszukiwaniach bierze Mikel Arteta, który stworzył swoją listę życzeń.

Mikel Arteta
Obserwuj nas w
fot. Imago/Pro Sports Images Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Arsenal latem zamierza wzmocnić ofensywę
  • Poszukuje bramkostrzelnego napastnika, który będzie liderem
  • Trzech kandydatów wyróżnił Mikel Arteta

Arsenal ściągnie kandydata Artety?

Arsenal poszukuje bramkostrzelnego napastnika, a sprowadzenie go traktuje jako priorytet na letnie okienko transferowe. Aktualnie na pozycji numer “dziewięć” występuje Kai Havertz, który ściągany był z myślą o grze w środku pola. Wynika to z nawracających problemów zdrowotnych Gabriela Jesusa, który na dodatek ma spore kłopoty ze skutecznością.

Mimo rywalizowania o mistrzostwo kraju, Mikel Arteta stara się stale rozwijać swój zespół. Zdiagnozował problem, jakim jest niska skuteczność w polu karnym rywala. Rozwiązać go może jedynie sprowadzenie nowego zawodnika, który stanie się liderem całej ofensywy.

Hiszpański menedżer stworzył listę życzeń, na której znajdują się trzy nazwiska – Alexander Isak, Viktor Gyokeres oraz Benjamin Sesko. Nie ulega wątpliwościom, że najpewniejszy jest ten pierwszy. Isak gra w Premier League od jakiegoś czasu, a Newcastle United ma z niego mnóstwo pożytku.

Gyokeres imponuje skutecznością, lecz warto pamiętać, że gra tylko w lidze portugalskiej. Sesko z kolei nie wywalczył jeszcze stałego miejsca w składzie Lipska, więc w tym przypadku płacono by głównie za potencjał.

Zobacz również: Vinicius wskazał najtrudniejszego rywala. “To najlepszy, z jakim się mierzyłem”

Komentarze