Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Arsenal sfinalizował transfer Brazylijczyka

Brazylijski obrońca, Gabriel Magalhaes, jest od wtorku nowym zawodnikiem Arsenalu. Kanonierzy oficjalnie potwierdzili sfinalizowanie transferu 22-letniego piłkarza, który na Emirates Stadium przenosi się z francuskiego Lille.

Czytaj dalej…

Oba kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji, ale według medialnych doniesień kwota transferu opiewa na 30 milionów euro łącznie z bonusami. Arsenal rywalizację o pozyskanie Gabriela wygrał z kilkoma innymi klubami. Wśród najpoważniejszych kandydatów do jego pozyskania wymieniane było również włoskie Napoli. Piłkarz zdecydował się jednak na kontynuowanie swojej kariery na boiskach Premier League.

Arsenal silniejszy w defensywie

Zadowolenia z finalizacji transferu brazylijskiego defensora nie kryją dyrektor techniczny Arsenalu Edu, a także menedżer zespołu Mikel Arteta.

– Cieszymy się ze sprowadzenia do naszego zespołu Gabriela. Jest zawodnikiem, którego obserwowaliśmy od jakiegoś czasu i znajdował się na celowniku wielu klubów. Jesteśmy więc dumni, że to nam udało się dojść do porozumienia z Lille oraz zawodnikiem i sfinalizować ten transfer. Gabriel jest wysokiej klasy obrońcą, a Mikel i jego sztab nie mogą się już doczekać włączenia go do zespołu – powiedział Edu, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Jego umiejętności sprawiają, że będziemy znacznie mocniejsi w defensywie jako drużyna. Już w zespole Lille udowodnił, że jest obrońcą z wieloma wyjątkowymi walorami i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli obserwować jego rozwój jako zawodnika Arsenalu – dodał menedżer londyńskiego klubu.

Komentarze