Arsenal pozyskał talent z Herthy Berlin

Piłkarze Herthy
Piłkarze Herthy PressFocus

Omar Rekik zmienił Herthę na Arsenal. W związku z jego kończącym się kontraktem, Kanonierzy zapłacili jedynie 600 tysięcy euro.

Arsenal chciał sprowadzić środkowego obrońcę już w letnim oknie transferowym. Ostatecznie udało im się to w styczniu, londyńczycy zapłacili za Omara Rekika 600 tysięcy euro.

19-latek uznawany jest za jeden z największych talentów akademii Herthy. Tunezyjczyk jest zarówno silny fizycznie, jak i dobry pod kątem technicznym. Podpisał z Kanonierami czteroletni kontrakt.

Piłkarska rodzina

Omar jest młodym bratem Karima Rekika, który latem zmienił Berlin na Sevillę. Andaluzyjczycy zapłacili za niego 2 miliony euro.

Transfer młodszego Omara powinien okazać się dobry dla każdej ze stron. Za pół roku Hertha nie dostałaby za młodego obrońcę żadnych pieniędzy. W takiej sytuacji kwota 600 tysięcy powinna usatysfakcjonować berlińczyków. Z drugiej strony stołeczna ekipa ubolewa nad utratą kolejnego talentu. Niedawno 18-letni Lazar Samardzić zmienił Herthę na RB Lipsk. Sam Omar Rekik nie zawahał się po otrzymaniu oferty z Arsenalu.

Przekonało mnie ciepło ludzi i zainteresowanie, które okazał mi klub. Rzecz jasna, kiedy interesuje się tobą drużyna pokroju Arsenalu chyba nikt nie musiałby się dwa razy zastanawiać nad zaakceptowaniem oferty – powiedział Omar Rekik w komunikacie prasowym.

Najbliższa przyszłość 19-latka związana będzie z drużyną Arsenalu U23, ale z perspektywą na regularne treningi z seniorami. Choć Rekik uznawany był za wielki talent Herthy, nie zadebiutował w pierwszej drużynie. W tym sezonie ośmiokrotnie zagrał w zespole do lat 23 i trzykrotnie zasiadł na ławce w Bundeslidze.

Komentarze