Czterech napastników na zimowej liście życzeń Arsenalu

Tajemnicą poliszynela jest, fakt, że Arsenal zamierza sprowadzić w zimowym okienku transferowym klasowego napastnika. Ekrem Konur uważa, że na ścisłej liście faworytów Kanonierów znajdują się cztery duże nazwiska.

Ivan Toney
Obserwuj nas w
IMAGO / Focus Images Na zdjęciu: Ivan Toney
  • Arsenal nie zamierza popełnić błędu z poprzedniego sezonu. Zimą zamierza wzmocnić skład klasowym napastnikiem
  • Według Ekrema Konura, londyńczycy zamierzają sprowadzić jedno z czterech nazwisk
  • Aż trzej z czterech wymarzonych przez Kanonierów graczy występuje w Premier League

Arsenal szuka idealnego napastnika. Transfer już zimą

Arsenal ma za sobą udaną rundę jesienną. Kanonierzy nie zamierzają jednak powtórzyć błędów popełnionych przed rokiem. Wówczas zbyt krótka kadra w połączeniu z kontuzjami wykluczyła ich z wyścigu o mistrzostwo Premier League. Od dłuższego czasu mówi się, że Mikel Arteta zamierza w styczniu sprowadzić na Emirates Stadium klasowego napastnika. Według Ekrema Konura, na ścisłej liście faworytów Kanonierów znalazły się cztery nazwiska.

POLECAMY TAKŻE

Pierwszym z nich jest, rzecz jasna, Ivan Toney. Anglika od dawna łączy się z Arsenalem, a klub liczy na obniżkę związaną z długim zawieszeniem 27-latka. Kolejny na liście jest Viktor Gyokeres. Reprezentant Szwecji wystrzelił z formą po przenosinach do Sportingu. W Lizbonie strzela gola za golem – łącznie ma już ich na koncie 17 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Dwaj ostatni zawodnicy z listy błyszczą w tym sezonie Premier League. Jednym z nich jest Dominic Solanke, który obecnie ustępuje w klasyfikacji strzelców tylko Erlingowi Haalandowi. Ostatnim kandydatem jest Ollie Watkins, lider Aston Villi. Samo zestawienie ewidentnie pokazuje, że Kanonierzy nie zamierzają szczędzić środków na kupno nowego dodatku do pierwszej linii.

Czytaj więcej: PSG już pracuje nad trzecim zimowym wzmocnieniem.

Komentarze