Newcastle zimą wróci po pomocnika Leicester

James Maddison
Pressfocus Na zdjęciu: James Maddison

Próby pozyskania latem przez Newcastle Jamesa Maddisona zakończyły się porażką, jednak klub nie rezygnuje ze starań o Anglika. Jak przekazał Ekrem Konur, Sroki postarają się o jego transfery w trakcie zimowego okienka transferowego.

  • Newcastle latem próbowało pozyskać z Leicester Jamesa Maddisona
  • Oferta opiewająca na 45 milionów euro została wówczas odrzucona, jednak nie zraża to Srok
  • Klub jest zdeterminowany do pozyskania Anglika i zamierza dokonać tego zimą

Maddison chciałby grać w silniejszej drużynie

Latem Leicester odrzuciło zakusy ze strony Newcastle United i nie zdecydowało się sprzedać Jamesa Maddisona. Lisów nie przekonała nawet oferta opiewająca na 45 milionów euro. Sytuacja klubu pogarsza się jednak z tygodnia na tydzień, a sam Anglik jest potężnie sfrustrowany wynikami osiąganymi przez klub. Leicester w tym sezonie jak na razie jest najgorsza drużyną w Premier League, a w oczy zaczyna zaglądać jej widmo spadku.

Maddison na ten moment jest zawodnikiem który swoimi umiejętnościami znacząco przekracza poziom pozostałych zawodników. Dlatego też Newcastle wierzy, że uda mu się sprowadzić Anglika zimą. Pomocnik chce rywalizować o coś więcej niż utrzymanie w lidze i ma być otwarty na przeprowadzkę do ekipy Eddiego Howe’a

Sroki zdają sobie sprawę, że zimą Maddisonowi pozostanie jedynie 18 miesięcy ważnego kontraktu z Leicester. Anglik nie będzie chciał przedłużać umowy, dlatego może to być jedna z ostatnich okazji, by porządnie na nim zarobić. Portal Transfermarkt wycenia 25-latka na 50 milionów euro. 

W tym sezonie James Maddison rozegrał siedem meczów. Zanotował w nich trzy bramki i jedną asystę.

Sprawdź również: Newcastle chce uprzedzić gigantów Premier League

Komentarze