Angielski gigant naciska na transfer mistrza świata

Alexis Mac Allister cieszy się poważnym zainteresowaniem angielskich gigantów. Działania dotyczące letniego transferu gwiazdora Brighton intensyfikuje Liverpool - informuje Matteo Moretto.

Alexis Mac Allister
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alexis Mac Allister
  • Alexis Mac Allister jest kandydatem do opuszczenia Brighton w letnim okienku transferowym
  • Argentyńczyk znajduje się na listach życzeń gigantów od zakończenia zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze
  • Nad transferem pracuje Liverpool, który pilnie poszukuje wzmocnień środka pola

Liverpool wygra rywalizację o rozchwytywanego pomocnika?

Po świetnych mistrzostwach świata w Katarze, zwieńczonych zdobyciem złotego medalu, Alexis Mac Allister trafił na radary angielskich gigantów. Pomocnik Brighton nie zamierzał odchodzić w połowie sezonu, natomiast latem jego transfer do którejś z czołowych ekip jest bardzo prawdopodobny.

Krajowe media przekonują, że chrapkę na Argentyńczyka mają Manchester City, Manchester United, Arsenal, Chelsea czy Liverpool. Intensywne działania nad sprowadzeniem pomocnika prowadzą już natomiast The Reds, którzy po nieudanej kampanii planują kompletnie przebudować zespół, a w szczególności środek pola.

Brighton ma wszystkie argumenty po swojej stronie. Kontrakt 24-latka obowiązuje do połowy 2025 roku, zatem Mewy nie będą mieć taryfy ulgowej dla potencjalnych kupców. Uważa się, że żądana kwota transferu sięga nawet 70 milionów euro.

Zobacz również: Derby północnego Londynu o obiecującego napastnika. Ponad 30 milionów euro w grze

Komentarze