Zaskakujący kierunek dla Di Marii. Został zaoferowany hiszpańskiemu gigantowi

Angel Di Maria
Pressfocus Na zdjęciu: Angel Di Maria

Latem Angel di Maria po siedmiu latach opuści Paris-Saint Germain. Media informowały, że Argentyńczyk prawdopodobnie przeniesie się do Juventusu. Nowe wiadomości w sprawie przyszłości skrzydłowego przekazał jednak Ferran Martinez. Według hiszpańskiego dziennikarza, Di Maria został zaoferowany FC Barcelonie.

  • Angel Di Maria latem odejdzie z PSG
  • Argentyńczyk szykowany był do dołączenia do Juventusu
  • Agenci piłkarza zaoferowali jego usługi FC Barcelonie

Czy Di Maria może się przydać FC Barcelonie?

W przeszłości Barca interesowała się Angelem Di Marią, jednak do poważniejszych rozmów nie doszło. Obecnie Duma Katalonii także ma swoje priorytety transferowe, dlatego doniesienia Ferrana Martineza zostały przyjęte z zaskoczeniem. Hiszpański dziennikarz twierdzi, że skrzydłowy został zaoferowany Barcy przez swoich agentów. Zdają sobie oni sprawę, że klub poszukuje wzmocnień w linii ataku. Priorytetem był transfer Raphinii, ale Leeds utrzymało się w Premier League, a co za tym idzie, klauzula Brazylijczyka nie spadła.

Wcześniej faworytem do pozyskania Angela Di Marii wydawał się Juventus. Stara Dama oferowała zawodnikowi roczny kontrakt z zarobkami na poziomie 7 milionów euro. Nie skusiła tym Argentyńczyka, który skłonny jest poszukać innego rozwiązania. Dla Blaugrany jest on na razie tylko alternatywą, w przypadku fiaska negocjacji z Leeds. 

Poza Di Marią, na liście potencjalnych wzmocnień FC Barcelony figuruje Adnan Januzaj. Belg zapowiedział odejście z Realu Sociedad i podobnie jak Di Maria mógłby przejść do klubu jako wolny agent. To istotny czynnik, z perspekttywy zmagającej się z problemami finansowymi Barcy.

Sprawdź: Di Maria poparł Mbappe. “Podjął słuszną decyzję”

Komentarze