Aleksander Buksa po testach medycznych we włoskim klubie

Aleksander Buksa
Aleksander Buksa PressFocus

Według cenionego dziennikarza, Gianluci Di Marzio, Aleksander Buksa jest już po testach medycznych przeprowadzonych przez Genoę. Polski napastnik ma trafić do włoskiego klubu na zasadzie wolnego transferu.

  • Aleksander Buksa ma trafić do Genoi
  • Gianluca Di Marzio doniósł, że polski napastnik jest już po testach medycznych
  • 18-latek wzmocni włoski zespół za zasadzie wolnego transferu

Aleksander Buksa zostanie nowym zawodnikiem Genoi

Gianluca Di Marzio poinformował o przyszłości Aleksandra Buksy. Według cenionego włoskiego dziennikarza, 18-letni napastnik Wisły Kraków trafi do Genoi.

Zespół z Serie A wygrał zażartą rywalizację o podpis młodego zawodnika. Odkąd kilka miesięcy temu okazało się, że Aleksander Buksa nie przedłuży kontraktu z Wisłą Kraków, pojawiło się sporo doniesień, wedle których Polak miał trafić do Napoli czy Milanu.

Jak donosi Gianluca Di Marzio, 18-latek zdecydował się jednak przyjąć propozycję klubu z niższej półki. Według informacji włoskiego dziennikarza, zawodnik Wisły Kraków jest już po testach medycznych przed transferem do Genoi. Prawdopodobnie lewonożny gracz natychmiast zostanie odesłany na wypożyczenie do jednej z niższych lig.

W ostatnich latach klub z Genui decydował się już na sprowadzanie Polaków. Najbardziej znanym przykładem jest, rzecz jasna, Krzysztof Piątek. Po rozegraniu fantastycznej rundy jesiennej napastnik dał zarobić swojemu pracodawcy 35 milionów euro na transferze do Milanu. Zawodnikiem Genoi jest także Filip Jagiełło, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Brescii, występującej w Serie B.

Komentarze