Manchester City potwierdził wycofanie się z Superligi

Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City PressFocus

Manchester City jako pierwszy klub oficjalnie potwierdził wycofanie się z projektu Superligi. Klub z Etihad Stadium we wtorkowy wieczór opublikował na swojej stronie internetowej oficjalny komunikat w tej sprawie.

Manchester City był jednym z dwunastu klubów, które podpisały się pod projektem nowych rozgrywek piłkarskich w Europie – Superligi. Obok nich projekt poparło także pięć innych angielskich klubów – Arsenal, Chelsea, Manchester United i Tottenham Hotspur, trzy hiszpańskie kluby – Atletico Madryt, Real Madryt i FC Barcelona oraz trzy włoskie – Juventus, Inter Mediolan i AC Milan.

Komunikat w sprawie utworzenia Superligi spotkał się z ogromną krytyką płynącą ze wszystkich możliwych stron. Krytyką, której pomysłodawcy raczej się nie spodziewali. Jej rozmiary sprawiły, że już po zaledwie dwóch dniach pojawiły się informacje o pierwszych rezygnacjach. Brytyjskie media poinformowały, że pierwszymi klubami, które podjęły decyzję o wycofaniu się były Chelsea i Manchester City. We wtorek wieczorem Obywatele potwierdzili to w oficjalnym komunikacie.

“Manchester City Football Club może potwierdził, że formalnie wdrożył w życie procedury wycofania się z grupy opracowującej plany Europejskiej Superligi” – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Komentarze