Zlatan Ibrahimović nie kończy kariery. Zostało złożyć podpis

Zlatan Ibrahimović
Pressfocus Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Paulo Maldini ujawnił na łamach La Gazzetta dello Sport, że Zlatan Ibrahimović nie chce rozstawać się z Milanem. To oznacza nowy kontrakt i kontynuację kariery w ekipie mistrzów Włoch.

  • Zlatan Ibrahimović dalej zawodnikiem AC Milan
  • W ostatnich dniach włoskie media sporo poświęciły uwagi Szwedowi
  • Zdaniem Maldiniego, 40-latek oczekuje nowej umowy i nie myśli o końcu kariery

Ibra zostaje w Milanie

Zlatan Ibrahimović grał w tym sezonie zdecydowanie rzadziej niż rok temu. Wszystko było spowodowane urazem kolana, który dręczył Szweda od zimy. Nie przeszkodziło mu to jednak w codziennym trenowaniu i zawsze był na wezwanie Stefano Pioliego.

To właśnie AC Milan odebrał Scudetto sowim odwiecznym rywalom. Tymczasem obrazki z fety na długo zostaną w pamięci sympatyków Rossonerich. Przez ostatnie miesiące Ibrahimović nawet jeśli nie wychodził na murawę, brał czynny udział w życiu szatni, a także motywował swoich kolegów z ławki rezerwowej.

Jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca, dlatego nie brakowało nawet spekulacji o zakończeniu kariery. Nic takiego nie będzie miało jednak miejsca. Dyrektor sportowy AC Milan Paulo Maldini, poinformował o zaplanowanym spotkaniu z 40-latkiem, gdzie ten powinien złożyć podpis na nowej umowie.

Powiedziano mi, że Zlatan Ibrahimović nie ma zamiaru przechodzić na emeryturę tego lata – ujawnił dyrektor sportowy AC Milan, Paulo Maldnini.

Umówiliśmy się na spotkanie za dwa tygodnie. Nie widzę problemu w osiągnięciu porozumienia. Z pewnością Zlatan nie czuje się swobodnie, grając tak mało, ale chce zostać. Zobaczymy, co się wydarzy w ciągu najbliższych dwóch tygodni – zdradził.

Przed nowym sezonem

Piłkarz również podzielił się niespodziewaną wieścią z fanami. W mediach społecznościowych udostępnił poruszający wpis. Okazało się, że napastnik przez ostatnie pół roku grał zerwanym więzadłem krzyżowym. Po świętowaniu mistrzostwa udał się do kliniki, gdzie przeszedł rekonstrukcję ACL.

Powrót do pełni sił może zająć legendzie europejskich boisk nawet siedem miesięcy. Z kolei on sam udowadniał już nie raz, że nie interesują go żadne limity, stąd będzie walczył o jak najszybszy powrót do pełni sprawności.

Milan czeka też ciekawe lato. Klub wykupili nowi właściciele, którzy na pewno sypną groszem na wzmocnienia. Maldini zaznaczył natomiast, że Rafael Leao nigdzie się nie wybiera. Tym sposobem zdementował plotki łączące młody talent z odejściem do Realu Madryt.

W kontrakcie Rafy Leao jest klauzula o zwolnieniu warta 150 mln euro, ale uważamy, że jest nietykalny – zapewnił Włoch.

Czytaj więcej: Polacy w Serie A tym razem nie czarowali. Niektórzy jednak zaskoczyli

Komentarze