Zieliński ma nowego trenera. Luciano Spalletti w Napoli!

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti PressFocus

Aurelio De Laurentiis potwierdził doniesienia z ostatnich dni. Luciano Spalletti zasiądzie od przyszłego sezonu na ławce trenerskiej Napoli. Włoch ostatnio związany był z Interem Mediolan.

  • Luciano Spalletti został trenerem Napoli
  • Według Fabrizio Romano, Włoch podpisał dwuletni kontrakt
  • 62-latek zastąpił Gennaro Gattuso

Luciano Spalletti nowym trenerem Napoli!

W sobotę Napoli potwierdziło doniesienia, wedle których następcą Gennaro Gattuso miał zostać Luciano Spalletti.

Z przyjemnością informuję, że Luciano Spalletti będzie nowym trenerem Napoli, począwszy od 1 lipca. Witaj Luciano, razem wykonamy świetną robotę – powiedział Aurelio De Laurentiis dla oficjalnej strony Petronopei.

Klub z Neapolu zwolnił Gennaro Gattuso wraz z końcem obecnego sezonu. Były zawodnik Milanu nie zdołał awansować z klubem do Ligi Mistrzów, przez co musiał się z nim pożegnać. Popularny “Rino” już znalazł nowego pracodawcę. Będzie trenował zawodników Fiorentiny.

Według doniesień Fabrizio Romano, Luciano Spalletti podpisał z Napoli dwuletni kontrakt. 62-latek jest aktywnym trenerem od 1994 roku. Ma na swoim koncie dwa Puchary, a także jeden Superpuchar Włoch. Sięgnął także po cztery krajowe trofea z rosyjskim Zeintem Sankt Petersburg.

Ostatnio Spalletti pracował w Interze. Opuścił klub z San Siro w maju 2019 roku, co oznacza, że przez ponad dwa lata pozostawał bezrobotny. Teraz wraz z Napoli spróbuje powrócić do Ligi Mistrzów i osiągnąć jak najlepsze wyniki w Serie A.

Komentarze