Inter wykonał kolejny krok po tytuł, Juventus i Roma z wpadką

Piłkarze Interu Mediolan

Na niedzielę zaplanowano pięć potyczek 33. kolejki Serie A. W pierwszym spotkaniu Benevento Calcio (cały mecz Kamila Glika) przegrało z Udinese Calcio (2:4). Tylko punkt we Florencji z Fiorentiną wywalczył Juventus (1:1). Z kolei skromne zwycięstwo zaliczył Inter, pokonując Hellas Weronę (1:0). Różnicą jednego gola triumfowało również Cagliari, które okazało się lepsze do Romy (3:2). W ostatnim niedzielnym spotkaniu Atalanta rozstrzelała Bolonię (5:0), która przez większość drugiej połowy musiała grać w osłabieniu.

Benevento tuż nad strefą spadkową

Benevento Calcio przegrywało do przerwy w meczu z Udinese Calcio 1:2. Goście w drugiej odsłonie także byli lepsi 2:1, a całe spotkanie ostatecznie wygrali 4:2. Kamil Glik i jego koledzy obecnie zajmują 17. miejsce i mają jedynie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Inter pięć punktów od mistrzowskiego tytułu

Inter Mediolan zgodnie z planem pokonał na swoim stadionie Hellas Weronę. 18-krotni mistrzowie Włoch zanotowali jednocześnie 14. triumf w tym sezonie na swoim obiekcie.

Juventus znów rozczarował

Juventus FC tylko zremisował w spotkaniu 33. kolejki Serie A z Fiorentiną. Tym samym Stara Dama wciąż musi drżeć o to, czy uda się jej wywalczyć miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Arcyważne zwycięstwo Cagliari

AS Roma udała się na Sardegna Arena, aby odnieść zwycięstwo, ale rzeczywistość okazała się dla niej brutalna. Cagliari pokazało charakter i triumfowało 3:2.

Kolejny krok Atalanty ku Lidze Mistrzów

Atalanta urządziła sobie w starciu z Bolonią rzeź niewiniątek. Jeszcze przed przerwą La Dea wyszła na prowadzenie 2:0 po trafieniach Rusłana Malinowskiego i Luisa Muriela z rutu karnego. Po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył Jerdy Schouten, a tę przewagę bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Do siatki trafili jeszcze Remo Freuler, Duvan Zapata i Aleksiej Miranczuk. Łukasz Skorupski musiał pięciokrotnie wyciągać piłkę z siatki, ale tego dnia Atalanta była nie do pokonania. La Dea zrobiła kolejny krok ku zagwarantowaniu sobie gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.