Milan w dobrym stylu wrócił na tor zwycięstw

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Rywalizacja w 17. kolejce Serie A rozpoczęła się od zwycięstwa Atalanty Bergamo nad Benevento Calcio. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali na wyjeździe 4:1. W drugim sobotnim spotkania Genoa CFC pokonała natomiast 2:0 Bolognę FC. Na zakończenie piłkarskiego dnia z włoską ekstraklasą AC Milan zrehabilitował się za porażkę z Juventusem FC, pokonując Torino FC 2:0.

Benevento Calcio – Atalanta Bergamo 1:4

Kamil Glik i spółka, którzy w ostatnich tygodniach uzyskiwali bardzo dobre wyniki, nie zdołali w sobotnie popołudnie stanąć na przeszkodzie Atalancie Bergamo. Pierwsze spotkanie 17. kolejki Serie A zakończyło się wygraną 4:1 faworyzowanych gości. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego o losach rywalizacji przesądzili w ciągu dwóch minut, w których trakcie zdobyli w drugiej połowie dwa gole. Dla Atalanty to dziewiąta ligowa wygrana w tym sezonie, która pozwoliła awansować jej na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Pełna relacja z meczu >>

Genoa CFC – Bologna FC 2:0

Genoa CFC w spotkaniu 17. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonała na swoim stadionie Bologne FC. Dla Grifonów była to trzecia wygrana w trwającym sezonie. Godne uwagi jest to, że kolejny mecz w szeregach bolończyków przegapił Łukasz Skorupski, który jest wyłączony z gry z powodu kontuzji.

Pełna relacja z meczu >>

AC Milan – Torino FC 2:0

AC Milan wrócił na zwycięski szlak, pokonując w ostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki włoskiej ekstraklasy Torino FC. Mediolańczycy wygrali mecz 2:0, rozstrzygając jego losy w pierwszych trzech kwadransach gry.

Pełna relacja meczu >>

Komentarze