SSC Napoli - Juventus FC
SSC Napoli - Juventus FC fot. PressFocus

Dzisiaj kolejny werdykt w sprawie meczu Juventus – Napoli

Włoski Komitet Olimpijski dzisiaj ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie nierozegranego meczu Juventusu FC z SSC Napoli. Włoska Federacja Piłkarska zweryfikowała spotkanie jako walkower na korzyść Starej Damy, ale klub z Kampanii złożył odwołanie do takiego rozstrzygnięcia sprawy.

Wokół meczu Juventusu FC z SSC Napoli było już mnóstwo spekulacji. Konfrontacja, mająca odbyć się w ramach trzeciej kolejki Serie A na początku października, ostatecznie nie doszła do skutku Team z południa Włoch nie pojawił się na Allianz Stadium, tłumacząc się obostrzeniami pandemicznymi. Napoli w związku z tym poniosło karę.

Po długich dyskusjach podjęto decyzję, aby przyznać mistrzom Włoch walkower 3:0. Było to następstwem niestawienia się Azzurrich w miejscu rozegrania spotkania. Prezydent Auzzrrich nie pogodził się jednak z nią. Niemniej Napoli złożyło odwołanie do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego.

Oficjalna informacja w sprawie ma zostać obwieszczona wieczorem. Jeśli jednak wcześniejsza decyzja nie ulegnie zmianie, to klub z Kampanii będzie miał jeszcze kolejne szanse na odwołanie. Do jego dyspozycji będą: Wojewódzki Sąd Administracyjny, Rada Państwa, a następnie Sportowy Sąd Arbitrażowy.

Komentarze

Na temat “Dzisiaj kolejny werdykt w sprawie meczu Juventus – Napoli