Gwiazdor Juventusu nie przeszedł kontroli antydopingowej. Grozi mu długie zawieszenie

Paul Pogba dopiero co zdążył wyleczyć ostatni uraz, a znów musi mierzyć się z problemami. Agencja prasowa ANSA przekazała, że w organizmie zawodnika po meczu z Udinese wykryto niedozwoloną substancję.

Paul Pogba
Imago/Lisa Guglielmi Na zdjęciu: Paul Pogba
  • Paul Pogba po meczu z Udinese został wytypowany do kontroli antydopingowej
  • Media włoskie przekazały, że u francuskiego pomocnika wykryto podwyższony poziom testosteronu
  • 30-latkowi grozi wielomiesięczne zawieszenie, jeśli próbka B również da wynik pozytywny

Paul Pogba złapany na dopingu

Po kolejnej dłuższej przerwie spowodowanej kolejną kontuzją Paul Pogba wrócił do gry. Francuz wszedł na boisko w drugich połowach spotkań z Bologną i Empoli. Wcześniej pojawił się na ławce w spotkaniu z Udinese Calcio. Wtedy też pomocnik Juventusu wytypowany został jako jeden z zawodników, którzy przejdą kontrolę antydopingową. A ta, według agencji prasowej ANSA wykryła u niego podwyższony poziom testosteronu. 

Informacje na temat testów antydopingowych Pogby potwierdziły również La Gazzetta dello Sport i Corriere dello Sport. W organizmie pomocnika wykryto nienaturalnie podwyższony poziom testosteronu. Na testy czeka jeszcze próbka B, jednak mało prawdopodobne wydaje się, żeby miała ona dać inny wynik.

Zawodnikowi grozi w związku z tym zawieszenie. W grę wchodzi wielomiesięczne odsunięcie od gry, co byłoby w przypadku Pogby równoznaczne z końcem profesjonalnej kariery piłkarskiej. W najbliższym czasie oświadczenie w tej sprawie powinien wydać Juventus. 

Sprawdź: Pogba uzewnętrznił się na maxa. “Myślałem o tym, aby skończyć z grą w piłkę”

Komentarze