Trener Milanu zaapelował do władz klubu. “Potrzebujemy więcej opcji”

AC Milan pokonał w niedzielny wieczór Juventus w roli gościa (1:0) w meczu 37. kolejki Serie A. Tymczasem po spotkaniu trener Rossonerich wskazał, co jest potrzebne, aby mediolańczycy wrócili na szczyt.

Stefano Pioli
fot. Imago / Jonathan Moscrop / Sportimage Na zdjęciu: Stefano Pioli
  • AC Milan po raz trzeci z rzędu awansował do Ligi Mistrzów
  • Trener Stefano Pioli przyznał, że jego zespół potrzebuje wzmocnień
  • Rossoneri zakończą sezon ligowy starciem przeciwko Hellas Werona

“Plany transferowe zależą od oczekiwań”

AC Milan wywalczył już awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec Czerwono-czarnych pozwolił sobie natomiast na szczerą wypowiedź.

– Oczywiście dostaliśmy o wiele więcej z Ligi Mistrzów, niż się spodziewaliśmy. Byliśmy rozczarowani, że zostaliśmy wyeliminowani przez Inter w półfinale. Nasza podróż okazała się jednak lepsza, niż ktokolwiek się spodziewał – powiedział Stefano Pioli cytowany przez Football Italia.

– Jednocześnie w Serie A nie spisaliśmy się tak dobrze, jak oczekiwaliśmy. A mimo to po raz trzeci z rzędu zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Nawet nie wiem, jak długo to się nie działo – kontynuował Włoch.

– Po raz pierwszy próbowaliśmy naprawdę rywalizować w dwóch rozgrywkach i w niektórych momentach mieliśmy problemy, to prawda. Teraz natomiast cieszymy się zwycięstwem przeciwko Juventusowi i kwalifikacją do Ligi Mistrzów – zaznaczył Pioli.

– To był dziwny sezon z kilku powodów. Przez kilka miesięcy byliśmy bez głównego bramkarza, niektórzy zawodnicy pojechali na mundial, a ta przerwa w środku sezonu była dla wszystkich nietypowa. Powrót do formy zajął trochę czasu – zaznaczył trener Rossonerich.

– Plany transferowe zależą od oczekiwań i tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy walczyć o Scudetto i bardziej udany występ w Lidze Mistrzów, to oczywiście kadra musi zostać wzmocniona – przekonywał Pioli.

– Potrzebujemy solidnych zawodników, aby awansować. Nie obchodzi mnie, czy zawodnik jest młody, czy nie. Potrzebujemy więcej opcji – podsumował opiekun Milanu.

Czytaj więcej: Giroud wprowadził Milan do Ligi Mistrzów. Fatalny Juventus

Komentarze