Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. PressFocus

Trener Milanu spokojny o przyszłość Hakana Calhanoglu

Hakan Calhanoglu wciąż nie może być pewny swojej przyszłości. Trener AC Milanu w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał jednak do zrozumienia, że z optymizmem spogląda w przyszłość, jeśli chodzi o zatrzymanie zawodnika w klubie.

Hakan Calhanoglu ma kontrakt z mediolańską ekipą do końca czerwca 2021 roku. W trakcie trwającego sezonu piłkarz wystąpił łącznie w 20 spotkaniach, notując w nich sześć trafień i dziewięć asyst.

– Wierzę, że wygramy jeszcze wiele spotkań, bo mamy silną ekipę – mówił Stefano Pioli po meczu z SS Lazio w rozmowie z DAZN.

– Nie wymieniłbym swoich piłkarzy na żadnych innych, a Hakan Calhanoglu jest jednym z nich – kontynuował Włoch.

– Hakan to świetny piłkarz, a przy tym niezwykle inteligentny. Świetnie się porusza po boisku. Wie, kiedy ruszyć do ataku. Wie, kiedy pomóc w defensywie. Potrafi poświęcić się dla dobra drużyny – zaznaczył opiekun Rossonerich.

– Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami w sprawie ich nowych umów, które są na zaawansowanym poziomie – podsumował Pioli.

52-krotny reprezentant Turcji trafił do teamu z Lombardii latem 2017 roku za ponad 23 miliony euro. Rynkowa wartość piłkarza dzisiaj według Transfermarkt.de szacowana jest na 30 milionów euro.

Komentarze