Trener, który dokonuje cudu. Klub, który rozkochał w sobie kibiców

Davide Nicola
PressFocus Na zdjęciu: Davide Nicola

Salernitana robi furorę w Serie A, więc nic dziwnego, że została wzięta na tapet przez Piotra Dumanowskiego i Dominika Guziaka z Eleven Sports w najnowszym artykule na Seriea.pl. Eksperci oceniają jej dokonania i jasno wskazują na osobę, która stoi za tymi sukcesami.

  • Salernitana w czwartek wieczorem pokonała Venezię i opuściła strefę spadkową
  • Klub z Salerno jest rewelacją ostatniego miesiąca w Serie A
  • Davide Nicola kolejny raz udowadnia, że potrafi pracować pod presją

Salernitana blisko utrzymania

10 kwietnia Salernitana przegrała 1:2 z Romą i była to jej 20. porażka w sezonie. Tylko 16 punktów na koncie na osiem kolejek przed końcem sezonu i niemal pewny spadek do Serie B zaledwie po rocznej przygodzie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Niemal pewny, bo oczywiście w teorii szanse na utrzymanie ciągle istniały, ale forma zespołu, a przede wszystkim wyniki, nie pozwalały na jakikolwiek optymizm.

Od tego czasu Salernitana rozegrała pięć meczów ligowych, z których nie wygrała tylko jednego (remis z Atalantą 1:1, rywale wyrównali w 88. minucie). W tym czasie była najlepiej punktującym klubem w całej lidze. Zainkasowała 13 punktów i wygrzebała się ze strefy spadkowej. Obecnie plasuje się na 17. miejscu i ma przewagę jednego punktu nad Cagliari, z którym w przyszłej kolejce zagra u siebie.

Cudotwórca Davide Nicola

Oczywiście tych sukcesów nie mogłoby być bez Davide Nicoli. Trener od zadań specjalnych, który w przeszłości z powodzeniem ratował Crotone. Wtedy ten klub również był w beznadziejnej sytuacji. Nicola jednak znany jest z dokonywania cudów. Jak np. to, że w jednym sezonie dwukrotnie utrzymał ten sam klub. Jak? O tym możecie przeczytać na Seriea.pl w tekście “Specjalista od sytuacji beznadziejnych. Davide Nicola blisko uratowania Salernitany“.

Komentarze