Sześciu nowych trenerów we Włoszech. W tym tygodniu podpiszą umowy

Serie A w tym tygodniu ma powitać sześciu szkoleniowców, informuje Nicolo Schira. W grupie klubów, które zaprezentują nowych trenerów, są między innymi Juventus i Milan.

Alessandro Nesta
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Alessandro Nesta

Włochy: nowe twarze na szczycie Serie A

Sezon 2023/24 w piłce klubowej dobiegł końca. Teraz najlepsi piłkarze Starego Kontynentu przygotowują się do zbliżającego się Euro 2024. Oczywiście nie oznacza to, że za ich “plecami” nic się nie dzieje. Cały czas trwają prace, które mają za zadanie przygotować drużyny do kolejnych rozgrywek.

POLECAMY TAKŻE

Zmiany kadrowe to jeden z aspektów przygotowań. Nie tylko zawodnicy zmieniają miejsce pracy, ale także trenerzy. Nicolo Schira zdradza, że w tym tygodniu w Serie A powitamy kilku nowych szkoleniowców. Lista liczy sześć nazwisk:

  • Thiago Motta – Juventus (kontrakt do 30 czerwca 2027 roku)
  • Paulo Fonseca – AC Milan (2026 i opcja na kolejnych 12 miesięcy)
  • Marco  Baroni – Lazio (2026)
  • Paolo Vanoli – Torino (2026 i opcja na kolejnych 12 miesięcy)
  • Alessandro Nesta – Monza (2025 i opcja na kolejnych 12 miesięcy)
  • Paolo Zanetti – Verona (2025 i opcja na kolejnych 12 miesięcy)

Dwa z trzech klubów, które poprzedni sezon zakończyły na podium, dokona wymiany trenerów. Tylko Inter, a więc mistrz kraju, pozostanie pod rządami tego samego szkoleniowca, Simone Inzaghiego.

Przeczytaj również: Lukaku odrzucił Arabię Saudyjską. Chce tylko jednego klubu

Najdłuższy kontrakt podpisze Thiago Motta, który w Juventusie ma pracować przynajmniej trzy lata. Z kolei Paulo Fonseca i Paolo Vanoli otrzymali dwuletnie umowy, ale w przypadku spełnienia konkretnych warunków mogą pozostać na stanowisku trzy sezony.

Komentarze