Szczęsny wrócił do treningów po kontuzji

Wojciech Szczęsny
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Juventus oficjalnie poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że Wojciech Szczęsny wrócił do treningów po kontuzji. Reprezentant Polski być może dostanie szansę występu w kolejnym meczu ligowym.

  • Szczęsny wrócił do treningów po kontuzji
  • Polak opuścił pięć spotkań Juventusu ze względu na uraz
  • To już kolejne problemy zdrowotne polskiego bramkarza w tym sezonie

Dobre wieści dla Czesława Michniewicza

Wojciech Szczęsny kontuzji nabawił się w meczu ze Spezią. Fatalnie wyglądający uraz okazał się nie być aż tak groźny, jak mogło wydawać się na początku. Badania nie wykazały złamania ani innego poważnego uszkodzenia kostki.

Reprezentant Polski opuścił pięć spotkań Juventusu, a w czwartek wrócił do treningów. Media zastanawiają się, czy Szczęsny dostanie szansę w kolejnym meczu ligowym. Stara Dama w niedzielę zmierzy się z beniaminkiem Serie A i ostatnią drużyną w tabeli Monzą.

To nie jest udany sezon dla polskiego bramkarza. Szczęsny jak dotąd wystąpił tylko w dwóch spotkaniach Juventusu w lidze włoskiej. Polak przegapił również początek sezonu ze względu na kontuzję, której doznał w towarzyskim meczu z Atletico Madryt jeszcze przed startem rozgrywek. Wygranym na urazach byłego gracza Arsenalu jest Mattia Perin, który wskoczył do bramki Starej Damy i prezentuje się z dobrej strony.

Wojciech Szczęsny został też powołany do reprezentacji Polski przez Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów z Holandią i Walią. Wiele wskazuje na to, że piłkarz Juventusu dostanie swoją szansę przynajmniej w jednym z tych spotkań.

Zobacz również: Mylą się ludzie, a nie system. Sędziów trzeba zrozumieć, ale i karać

Komentarze