Szczęsny poprowadził Juve do sukcesu. Media zachwycają się Polakiem!

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w środowy wieczór sięgnął po pierwsze trofeum w 2021 roku, wygrywając spotkanie o Superpuchar Włoch. Duża w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego, który przynajmniej dwiema świetnymi interwencjami stanął na przeszkodzie SSC Napoli. Włoskie media nie szczędziły pochwał w kierunku reprezentanta Polski.

Juventus FC wygrał w środowy wieczór z zespołem Gennaro Gattuso 2:0. O ile w Derby d”Italia napastnicy Starej Damy byli bezzębni, to w boju z Napoli zdobyli po bramce. Wynik meczu otworzył Cristiano Ronaldo, a rezultat rywalizacji ustalił Alvaro Morata.

Wygrana Juve nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie świetna postawa Wojciecha Szczęsnego. Dostrzegli to włoscy dziennikarze. Taki stan rzeczy sprawił, że Polak zdaniem kilku tytułów prasowych w Italii został wybrany zawodnikiem spotkania. Broniący w przeszłości barw Arsenalu FC zawodnik był też bardzo komplementowany przez media.

W trakcie trwającej kampanii Szczęsny rozegrał łącznie 19 meczów. Tymczasem w środowy wieczór zaliczył czwarte czyste konto. Pierwszą świetną obronę Polak zanotował w 29. minucie, gdy strzał oddał Hirving Lozano. Polski golkiper w sobie tylko znany sposób uchronił swój zespół przed utratą bramki. W związku z tym Szczęsny w dziesięciostopniowej skali otrzymał notę 7,5 od Sport Mediaset.

Na wysoką ocenę polski bramkarz mógł też liczyć od TuttoMercatoWeb. Popularny włoski serwis piłkarski ocenił występ reprezentanta Polski także na 7,5, doceniając jego instynkt i technikę.

Tymczasem Football Italia nagrodziło Szczęsnego notą 8. W komentarzu dotyczącym polskiego golkipera wyróżniono kocie ruchy 30-latka, który był przeszkodą nie do sforsowania dla Hirvinga Lozano, który starał się zdobyć bramkę dla Azzurrich.

Godne uwagi jest to, że w środowym boju wystąpił także Piotr Zieliński. Tym razem polski pomocnik nie błyszczał. Corriere dello Sport dało byłemu zawodnikowi Udinese Calcio ocenę 5,5. Z kolei Football Italia dało mu szóstkę, doceniając konsekwencję w grze.

Komentarze