Szczęsny pechowo zakończył 2022 rok, złe wieści na temat Polaka

Wojciech Szczęsny
fot. PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny zagrał w ostatnim w tym roku meczu Juventusu. Stara Dama mierzyła się ze Standardem Liege w spotkaniu kontrolnym. Polski bramkarz doznał w tym starciu urazu, o którym poinformował dziennikarz Gianluca Di Marzio.

  • Wojciech Szczęsny nie dokończył spotkania towarzyskiego ze Standardem Liege
  • Dziennikarz gianluca Di Marzio przekazał, że 32-latek doznał urazu karku
  • Juventus już 4 stycznia zmierzy się z Cremonese w Serie A

Szczęsny z urazem

Wojciech Szczęsny ma za sobą niezły mundial, w którego trakcie był jednym z najmocniejszych punktów reprezentacji Polski. Tymczasem w piątek zawodnik rozegrał pierwsze spotkanie w klubie po przerwie mundialowej.

Szczęsny znalazł się w wyjściowym składzie Juventusu w meczu kontrolnym ze Standardem Liege, które zakończyło się wynikiem 1:1. Polski bramkarz został zmieniony po przerwie przez Mattię Perina. Tymczasem dziennikarz Gianluca Di Marzio przekazał, że Polaka zgłaszał kontuzję.

Według informacji znanego żurnalisty Szczęsny nabawił się urazu karku. Na dzisiaj nie wiadomo, że polski bramkarz będzie gotowy do gry na starcie z Cremonese, które odbędzie się 4 stycznia. Polski bramkarz ma być monitorowany przez sztab medyczny klubu z Turynu.

32-letni golkiper w tej kampanii wystąpił w dziewięciu meczach ligi włoskiej. Stracił w nich trzy bramki, a w siedmiu spotkaniach zachował czyste konto.

Obecna umowa Szczęsnego z Juve obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Reprezentant Polski trafił do turyńskiej ekipy latem 2017 roku.

Czytaj więcej: Mistrz świata gotowy na transfer do Juventusu

Komentarze