Komunie oraz śluby na włoskich stadionach? Szalony pomysł prezydenta Napoli

Aurelio De Laurentiis w rozmowie z dziennikiem "La Reppublica" opowiedział o swoim pomyśle, aby zwiększyć zainteresowanie piłką nożną w Italii. Prezydent Napoli uważa, że na włoskich stadionach można organizować komunie święte oraz śluby.

Aurelio De Laurentiis
PressFocus Na zdjęciu: Aurelio De Laurentiis
  • Aurelio De Laurentiis wpadł na innowacyjny pomysł
  • Prezydent Napoli uważa, że na włoskich stadionach można organizować specjalne uroczystości
  • Wszystko po to, aby zwiększyć zainteresowanie piłką nożną w Italii

“Być może naruszyłoby to kościół, ale wystarczy postawić ołtarz”

Neapol wciąż świętuje zdobycie historycznego mistrzostwa kraju. Natomiast Aurelio De Laurentiis, prezydent Napoli, w rozmowie z dziennikarzami “La Reppublica” opowiedział o swoim pomyśle, aby zwiększyć zainteresowanie futbolem w Italii i zatuszować problemy z przestarzałymi stadionami. 73-latek uważa, że na włoskich stadionach można zacząć organizować komunie święte oraz śluby.

– Przede wszystkim mamy ogromny problem ze stadionami. Z nielicznymi wyjątkami są one przestarzałe. Mecze są słabo widoczne, ponieważ jest bieżnia lekkoatletyczna, jak w Neapolu czy Rzymie. Czy chcemy sprowadzić na obiekty rodziny? Czy chcemy, żeby było tak, abyśmy mogli cały dzień przebywać na stadionie, bawiąc się oraz jedząc? Na stadionie można zacząć celebrować śluby i komunie święte – mówił Aurelio De Laurentiis.

– Być może naruszyłoby to kościół, ale wystarczyłoby postawić specjalny ołtarz. Robiliśmy już to na rekolekcjach w Dimaro. Boisko piłkarskie jest niewykorzystywane i może ten pomysł przynieść odpowiednie korzyści finansowe – dokończył prezydent Napoli.

Sprawdź także: Napoli zatrzyma gwiazdę? Klub jest już po słowie z piłkarzem

Komentarze