Spaletti pełny podziwu dla gracza: Zdobył bramkę w stylu Maradony

Napoli pokonało Atalentę w hicie 26. kolejki Serie A. Partenopei wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się Chwicza Kwaracchelia i Amir Rrahmani. Jak sobotnie spotkanie ocenił Luciano Spaletti, trener gospodarzy?

Luciano Spaletti (Napoli - Atalanta Bergamo)
PressFocus Na zdjęciu: Luciano Spaletti (Napoli - Atalanta Bergamo)
  • Hit 26. kolejki Serie A zakończył się po myśli gospodarzy
  • Napoli wygrało po pięknym trafieniu Chwiczy Kwaracchelii i bramce głową Amira Rrahmaniego
  • Co po ostatnim gwizdku powiedział Spaletti?

“Jest niezwykłym graczem”

– Bardzo trudno było pokonać naszych rywali, to solidna i agresywna drużyna – zaczął Luciano Spalletti, który oceniał pojedynek NapoliAtalanta. – Byliśmy dobrzy pod względem intensywności, a następnie Kvara pokazał swoją ogromną jakość. Zdobył bramkę podobną do Maradony. To była akcja, która zaczęła się w głębi pola, dzięki świetnemu odzyskaniu piłki przez Zambo Anguissę, następnie dzięki kontynuacji przez Osimhena, a później dzięki waleczności Chwiczy, który jest niezwykłym graczem w pojedynkach jeden na jednego. Spalletti obserwował z podziwem i opowiadał o tym, jak Kwaracchelia sprawia obrońcom kłopoty „nigdy nie dając do zrozumienia, czy pójdzie w prawo, czy w lewo, a potem strzela z precyzją i mocą”.

– Zwycięstwo w tym meczu było bardzo ważne dla zespołu – powiedział trener Azzurrich. – Chcemy sięgnąć gwiazd i zrobimy wszystko, aby to osiągnąć. Reakcja po przegranej z Lazio była właściwa. Jeśli będziemy utrzymywać taką mentalność, możemy być spokojni – zakończył Spaletti.

Zobacz także:

Kvaradona znowu pokazał magię, Napoli w drodze po tytuł [WIDEO]
Khvicha Kvaratskhelia

Napoli się nie zatrzymuje, gruziński magik znów czaruje Napoli w meczu z Atalantą Bergamo mogło wyjść na prowadzenie już w 6. minucie. Matteo Politano oddał strzał z kilkunastu metrów, ale na posterunku był Juan Musso. Zawodnicy Luciano Spalettiego kontrolowali wydarzenia na boisku – swoje okazje miał m.in. Khvicha Kvaratskhelia – który w pierwszych czterdziestu pięciu

Czytaj dalej…

Komentarze