Smalling znów z kontuzją, Anglik przegapi hity z Juve i Napoli

Chris Smalling
Chris Smalling fot. PressFocus

AS Roma w najbliższym czasie będzie musiała radzić sobie bez Chrisa Smallinga. Angielski obrońca doznał kontuzji uda. Tym samym będzie wyłączony z gry przez trzy tygodnie. 32-latek przegapi potyczki z: Juventusem, Bodo/Glimt i Napoli.

  • AS Roma w najbliższym czasie będzie musiała radzić sobie bez kluczowego obrońcy
  • Giallorossi będą osłabieni brakiem Chrisa Smallinga
  • 31-latem nabawił się kontuzji uda

Smalling wypadł z gry przynajmniej na trzy tygodnie

AS Roma po rozegraniu siedmiu meczów w lidze włoskiej legitymuje się bilansem 15 punktów na koncie. Giallorossi zanotowali pięć zwycięstw i dwie porażki. W trakcie minionego weekendu rzymianie pokonali 2:0 Empoli. Smalling zagrał w tym boju, ale doznał kontuzji.

Angielski defensor oprócz gry w Serie A zaliczył w tej kampanii też dwa występy w Lidze Konferencji Europy. W starciu z Zorią Ługańsk angielski obrońca strzelił nawet gola.

Tymczasem PagineRomaniste podało, że Smalling z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać z powodu urazu przynajmniej w trzech najbliższych meczach. Anglik spędził sezon 2019/2020 na wypożyczeniu w ekipie ze stolicy Włoch. W październiku minionego roku sternicy Wilków zdecydowali się natomiast na wykupienie piłkarza za 15 miliomów euro.

31-latek jak na razie rozegrał w Romie łącznie 64 spotkania. Od momentu, gdy związał się umową na stałe z ekipą z Rzymu, zmagał się serią kontuzji. W poprzedniej kampanii zawodnik przegapił łącznie 30 meczów. W tym sezonie opuścił natomiast cztery spotkania.

Czytaj więcej: Roma – Empoli: banda Mourinho znów na zwycięskim szlaku

Komentarze